Trečiadienį, rugsėjo 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su profesinių sąjungų ir verslo asociacijų atstovais. Susitikime aptartos Prezidento Seimui teikiamos bei profesinių sąjungų ir asociacijų siūlomos iniciatyvos, kuriomis siekiama spartinti gerovės valstybės kūrimą.

Susitikime su profesinių sąjungų atstovais aptartos joms aktualiausios Prezidento iniciatyvos dėl papildomų poilsio dienų darbuotojams, viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai, skatinantys socialinį dialogą tarp darbuotojų ir darbdavių.

Profesinių sąjungų atstovai gavo prezidento Gitano Nausėdos pažadą, kad jis teiks įstatymo pataisas, kurios viešuosiuose pirkimuose numatys prioritetą kolektyvines sutartis turinčioms įmonėms. 

„Mus labai pradžiugino prezidentas dėl Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo, kai jis pažadėjo ir jau sakė teiks siūlymą dėl pačių viešųjų pirkimų, kad pagaliau įmonės, kurios socialiai yra atsakingos ir turi kolektyvines sutartis, turės tam tikrą prioritetinę tvarką laimėti viešuosius pirkimus“, – žurnalistams po susitikimo su prezidentu sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Susitikęs su verslo asociacijų atstovais, šalies vadovas pabrėžė, kad įgyvendinant gerovės valstybės viziją būtini sprendimai skurdo ir nelygybės mažinimui, finansinio aprūpinimo didinimui bei gyvenimo kokybės gerinimui per viešojo sektoriaus efektyvinimą, taip pat švietimo bei sveikatos paslaugų kokybės užtikrinimą.

Šalies vadovas išklausė verslo asociacijų pasiūlymus dėl įstatyminio reglamentavimo gerinimo didinant šalies ekonomikos potencialą, skatinant verslumą, investicijas, darbo vietų kūrimą ir stiprinant kapitalo saugumo institutą.

Šalies vadovas pabrėžia, kad gerovės valstybės kūrimas turi tapti solidariu ir bendru telkiančiu darbu, todėl ketina toliau tęsti aktyvų ir konstruktyvų bendradarbiavimą su profesinėmis sąjungomis ir verslo asociacijomis.

 

LRP ir 15min inf.