2019 m. Birželio 12 d.: Pasaulinė diena prieš vaikų darbą – 2,12 mln. iš 2,26 mln. vaikų Vakarų Afrikoje yra išnaudojami kakavos gamyboje, 2,03 mln. iš jų dirba labai pavojingomis sąlygomis. Pasaulinės maisto tiekimo grandinės profesinės sąjungos stiprina savo pastangas ragindamos šokolado gamintojus nutraukti vaikų darbą šiame sektoriuje.

EFFAT priminė šokolado gamintojams, kad šie įsipareigojo iki 2020 m. panaikinti vaikų darbą kakavos gamyboje. Terminas galiausiai baigiasi: tai reiškia, kad liko tik 6 mėnesiai!

Tarptautinės dienos išvakarėse EFFAT ir IUF taip pat prisijungė prie veiksmų, kuriuos Briuselyje surengė ACV CSC. Mūsų Belgijos filialai platino skrajutes ir parengė vaikų „suklastotų sutarčių“ kopijas, kuriose išvardytos visos blogos vaikų darbo kakavos srityse sąlygos.

Daugiau apie iniciatyvas: https://www.effat.org/featured/effat-affiliates-united-to-end-child-labour-in-global-agriculture/

Nesvarbu, ar vaikų darbas naudojamas dėl kultūrinių ar ekonominių priežasčių, su juo galima kovoti tik tuomet, kai sąmoningas vartojimas ir teisės aktai veikia kartu. Vaikų darbas yra klaidingai laikomas tik vaiko atliktu darbu. Vaikų išnaudojimas tai darbas, kurį vaikai verčiami daryti vietoj to, kad lankytų mokyklą arba žaistų, ir kuris leidžia gamintojams išlaikyti mažas kainas. Tai yra draudžiama ir kiekvienas iš mūsų turėtume pasmerkti vaikų darbą ir kovoti prieš jį.