Balandžio 28 dieną visame pasaulyje minima darbuotojų saugos ir sveikatos diena! 

Įkvėpta TDO šimtmečio jubiliejaus ir diskusijų apie darbo ateitį, šiais metais pasaulinė saugos ir sveikatos darbe diena bando peržvelgti ir įvertinti 100 metų darbą gerinant darbuotojų saugą ir sveikatą ir tikisi, kad ateityje šios pastangos bus tęsiamos per esminius pokyčius, pvz., technologijas, demografiją, tvarią plėtrą, įskaitant klimato kaitą ir darbo organizavimo pokyčius. Visuomenė privalo atkreipti dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai, į būtinybę darbuotojui saugoti darbe save ir kitus.

Saugaus darbo kultūra reiškia daug išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų. Į tai būtina atkreipti dėmesį!

 

Kasmet Europos Sąjungoje apie 164 tūkst. gyventojų miršta darbe dėl su darbu susijusių priežasčių.

Iš jų 5 580 žūva dėl nelaimingų atsitikimų darbe, o 159 tūkst. miršta dėl su darbu susijusių sveikatos sutrikimų. Žuvusiųjų darbe skaičius siekia 2,1 mln. – maždaug kas 15 sekundžių žūsta vienas darbuotojas.

Lietuvoje darbe žūsta 2 kartus dažniau (statybos sektoriuje – beveik 4 kartus dažniau) žmonių negu vidutiniškai kitose Europos Sąjungos šalyse. Statistiniai duomenys rodo, kad daugelis darbuotojų ir darbdavių vis dar nežino, su kokia rizika susiduria ir kaip ją valdyti.

BŪKIME SAUGŪS IR SVEIKI DARBE!

 

Parengta remiantis TDO, VDI inf.