Sausio 24 d. pasirašytos kolektyvinės sutartys šešiose Vičiūnų grupės įmonėse Plungėje (UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, UAB „Vičiūnai ir partneriai“, UAB „Baltic food partners”, UAB „Plungės duona“, UAB „Orka foods”, UAB „Plungės duonos kepiniai”. Sutartys apims daugiau kaip du tūkstančius darbuotojų. Susitarta dėl darbo apmokėjimo sistemų, darbo tvarkos taisyklių, darbo užmokesčio indeksavimo, informavimo-konsultavimo tvarkos, socialinio paketo, lygių galimybių politikos, asmrens duomenų apsaugos, informacinių technologijųnaudojimo bei darbuotojų stebėsenos ir kontrolės darbo vietose tvarkos ir kt.

Vičiūnų“ įmonių grupė – viena didžiausių ir ekonomiškai stipriausių Europoje krabų lazdelių ir kitų produktų iš sūrimio ir žuvies gamintoja. 

Grupė su „Viči“ prekių ženklu tiekia savo produkciją vartotojams į daugiau nei 57 pasaulio šalyse. „Vičiūnų“ įmonių grupę sudaro 80 įmonių 17 pasaulio šalių. Produkciją gamina 13 grupės fabrikų. Grupėje dirba apie 2000 darbuotojų.

Profesinės sąjungos galvoja inicijuoti Europos darbo tarybos sukūrimą grupės įmonėse. Dėl to konsultuojamasi su IUF ir EFFAT, kurių narėmis yra LMP. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga dalyvauja keturių tarptautinio kapitalo įmonių Europos darbo tarybose (EDT).