Nors šiuo metu Lietuvos ekonomikos augimas yra vienas iš įspūdingiausių Europos Sąjungoje, tačiau norint sėkmingai artėti prie labiausiai išsivysčiusių Europos Sąjungos valstybių narių, ypač svarbu užtikrinti spartų produktyvumo augimą. Pastaraisiais metais būtent tai pabrėžia Europos Komisijos tarnybos rengdamos metinę Lietuvos ekonominės situacijos analizę. Kita vertus, ne mažiau svarbu, kad ekonominis augimas būtų įtraukus, o prie to reikšmingai gali prisidėti veiksmingas socialinis dialogas. 

Būtent apie tai valstybės institucijų, darbdavių ir darbuotojų bei akademinės bendruomenės atstovai diskutavo lapkričio 26 d. vykusioje konferencijoje „Konvergavusi, atspari ir socialiai orientuota Lietuvos ekonomika. Kada ir kaip?“.

 

Renginio pranešimus galite rasti čia:

Indrės Genytės-Pikčienės pranešimas „Konkurencingumo lenktynės pačiame įkarštyje: Kaip nelikti ant atsarginių žaidėjų suolelio?“

Mariaus Kalantos pranešimas  „Socialinis dialogas ir kolektyvinės sutartys: kas laimi?“

Diskusijoje „Socialinis dialogas ir kolektyvinės sutartys: kas laimi?” Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė pristatė LMP metinės konferencijos dokumentuose išsakytas problemas ir delegatų siūlymus.

Renginį organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas kartu su partneriais: Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.