Maisto pramonės sektorius išgyvena permainų periodą ir panašu, kad ateinantis dešimtmetis bus laikas, kai „ateis pabaiga tam, ką šiandien vadiname maistu“. Daug kalbama ir apie automatizaciją ir robotiką. Visgi, vartotojų poreikiai šiandien keičiasi taip greitai, kad šios technologijos, nors ir svarbios, yra tik paviršiniai pokyčiai, laukiantys maisto pramonės.

Maisto perdirbimas – brandi pramonė apsupta prisotintos rinkos daugumoje išsivysčiusių pasaulio šalių. Didėjant konkurenciniam spaudimui  ir siekiant kaip įmanoma daugiau prisitaikyti prie pokyčių, tipiniai maisto pramonės atstovai taip pat yra priversti pasikeisti. Ir čia neužtenka vien permąstyti šiandieninę virtuvę ir maisto pramonę, įmonės turi atsižvelgti ir į tokius aspektus, kaip sparčiai didėjantis maisto poreikis pasaulyje bei maisto pramonės įtaka visuomenės sveikatai, tvarumui bei aplinkai.

Daugiausiai dėmesio skiriant trumpalaikiam pelningumui, didėja ir tose įmonėse dirbančių darbuotojų pažeidžiamumas bei nesaugumas. Nuolat mažėja darbo užmokestis, išmokos ir išeitnės; finansinis konsolidavimas sparčiai kenkia darbo užimtumui.

IUF dalinasi dabartinėmis ir būsimomis maisto perdirbimo sektoriaus tendencijomis, turėsiančiomis įtakos IUF nariams ir kitiems darbuotojams.  Pristatomose tendencijose papildomai tiriamas ir jų poveikis bei pateikiami sprendimai šiems padariniams sušvelninti.

Kviečiame susipažinti: Key drivers in the food processing industry in the next five years

IUF inf.