Kviečiame susipažinti su naujausia „FoodDrinkEurope” ataskaita „Rodikliai ir tendencijos Europos maisto ir gėrimų pramonėje„.

Europos maisto ir gėrimų pramonėje dirba daugiau kaip 4,57 milijonai žmonių, o apyvarta siekia 1,1 trilijono eurų; tai tampa didžiausia ES gamybos pramone. Maždaug pusėje iš 28 ES valstybių narių maisto ir gėrimų pramonė yra didžiausia darbdavė gamybos srityje.

Rodiklių ir tendencijų ataskaitoje taip pat pateikiama rinkų perspektyva. Maždaug 75% ES maisto ir gėrimų eksporto yra skirti bendrajai rinkai. Tuo pačiu metu ES yra didžiausia pasaulyje maisto produktų ir gėrimų eksportuotoja. 2017 m. Eksportas iš ES siekė 110 mlrd. Eurų, o prekybos perviršis siekė 35 mlrd. EUR. Galiausiai, ataskaitoje pateikiamas 50 geriausių maisto ir gėrimų kompanijų reitingas.

Nepaisant ataskaitoje pateikiamų ryškių rezultatų, pramonei kyla daugybė iššūkių: didėjanti išlaidų dalis, palyginti su apyvarta, suteikia mažiau galimybių kurti pridėtinę vertę, todėl maisto ir gėrimų įmonėms sunku investuoti ir padidinti mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos išlaidas. Dėl to ES maisto ir gėrimų pramonė turi mažesnį investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą lygį, palyginti su daugeliu maisto ir gėrimų pramonės šakų visame pasaulyje.

 

EFFAT inf.