EESRK Darbuotojų grupės parengtas tyrimas dėl darbui 4.0 skirtų nacionalinių strategijų rodo, kad socialinių partnerių dalyvavimas yra būtinas, o darbuotojai labiausiai nukenčia ten, kur nebeteikiama reikšmės kolektyvinėms deryboms.

Skaitmeninės transformacijos tempas ir kylantys iššūkiai, susiję su užimtumo reglamentavimu bei kokybe, ragina imtis visapusiško politinio atsako priemonių. EBPO duomenimis, 14 proc. darbo vietų kyla didelė automatizavimo rizika, o 31 proc. jų per ateinančius 15–20 metų iš esmės pasikeis.

Tyrimo išvados rodo didelį aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų poreikį. Be to, ateityje išnyks vidutinės kvalifikacijos ir vidutinio atlyginimo darbai, o tai lems didesnę nelygybę.

Tyrimas paremtas TDO išvadomis apie platformų ekonomiką, kur teisinės spragos arba pilkosios zonos suteikė puikią dirvą netipinėms, žemos kokybės darbo sąlygoms, kurios yra susilpnėjusių kolektyvinių derybų tam tikrose šalyse pasekmė.

Tyrime, pavadinimu „Nacionalinių strategijų dėl iniciatyvos „Work 4.0“ („Darbas 4.0“) apžvalga. Nuosekli socialinių partnerių vaidmens analizė“, raginama:

  • stiprinti socialinį dialogą tiesiogiai įtraukiant socialinius partnerius į teisingo perėjimo prie skaitmeninių technologijų proceso formavimą siekiant užtikrinti kokybiškas darbo vietas ir padorų užmokestį,
  • užtikrinti visuotines socialinės apsaugos sistemas,
  • dėl naujų technologijų atnaujinti darbuotojų sveikatos ir saugos standartus,
  • planuoti naujų darbo vietų kūrimą ir
  • rengti mokymo programas.

Tyrimas bus oficialiai pristatytas ir aptartas 2018 m. spalio 18 d. Darbuotojų grupės renginyje. 

 

EESRK inf.