Pieno perdirbimo AB „Pieno žvaigždės“, jungianti keturias pienines Lietuvoje, iš kurių trys yra Maistininkų profesinės sąjungos narės, per 2017 m. pardavė produkcijos už 167,75 mln. Eur – 11,7% daugiau nei 2016 m. Tačiau bendrasis pelnas sumažėjo nuo 31,5 iki 27,3 mln. Eur, patirta 1,3 mln. Eur nuostolių.

„Pieno žvaigždžių“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše. „Nasdaq“ birža skelbia, kad 2017 m. lapkričio 22 d. p. Kvaraciejui tiesiogiai priklausė 15,7%, o bendrovėms „Agrolitas Imeks Lesma“ ir „Smilgelė“ – atitinkamai 14,79% ir 13,8% įmonės akcijų. Pastarosiose dviejose įtakos kaip akcininkas ar narys turi p. Smaginas. Kalbama, kad p. Smaginas yra už platesnę veiklą Rytų rinkose, o p. Kvaraciejus tam nepritaria.

Pastaruoju metu į viešumą vis labiau lenda vienoje didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių „Pieno žvaigždės“ verdančios didžiųjų akcininkų kovos dėl įtakos fragmentai.

Pasak gerai informuotų šaltinių, nesutarimų priežastis yra nuosaikiai prastėjantys „Pieno žvaigždžių“ rezultatai ir skirtingas požiūris į įmonės darbą Rusijos rinkoje, kuri kaip eksporto rinka „Pieno žvaigždėms“ buvo bene svarbiausia iš visų pienininkų.

Apie tam tikras vidines interesų kovas „Pieno žvaigždėse“ byloja ir pastarųjų mėnesių įmonės pranešimai per biržą, iš kurių galima spręsti, kad įmonė išgyvena pokyčių laikotarpį.

Rinkos dalyviai svarsto, kad jei akcininkų konfliktas įsismarkuos, tai gali toliau bloginti „Pieno žvaigždžių“ finansinę situaciją, nes bus koncentruojamasi į ambicijų kovas, o ne verslo problemų sprendimą. Tai savaime reikštų nuostolius ir į „Pieno žvaigždes“ investavusiems smulkiesiems investuotojams.

Visgi neatmetama, kad, net ir nepasitaisius santykiams tarp didžiųjų akcininkų, „Pieno žvaigždės“ gali išplaukti dėl rinkoje palankia linkme pradėjusios klostytis situacijos pieno sektoriuje.

 

Parengta remiantis 15min ir VZ inf.