EFFAT ir 9ios jai priklausančios profesinės sąjungos – narės  Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Belgijoje kreipėsi į teismą dėl vienos didžiausių pasaulyje pieno produktų gamintojos „Lactalis“ atsisakymo suteikti savo darbuotojams teisę į informavimą ir konsultavimą, įkuriant Europos darbo tarybą.

Jau kelerius metus iš eilės EFFAT remia save nares reikalavime steigti Europos darbo tarybą Lactalis įmonių grupėje, tačiau sulaukia neigiamo atsakymo. Pasak EFFAT, teisė į informavimą ir konsultavimą yra pagrindiniai Europos Bendrijos teisės elementai, kurių tarptautinė bendrovė negali ignoruoti.

Kreipdamiesi į teismą, darbuotojų atstovai nori, kad „Lactalis” laikytųsi savo įsipareigojimų. Taip pat jie atkreipia dėmėsį, kad „tarptautinėse įmonėse sprendimai, kurie turi įtakos vietos darbuotojams, vis dažniau priimami Europos ar net pasauliniu mastu. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad darbuotojų atstovai būtų tinkamai įsitraukę į bendrovės sprendimų priėmimą ir turėtų tiesioginę prieigą prie centrinio valdymo. Kai tai įvyks, visi dalyviai pasinaudos šia praktika, kuri visada bus naudinga visiems. Štai kodėl Europos ir nacionaliniai teisės aktai užtikrina Europos darbo tarybų, kurios šiuo metu yra esminių darbuotojų atstovaujamosios struktūros, steigimą”.

2018 m. kovo 26 d. vyks pirmas teisminis bylos nagrinėjimas

Plačiau apie šią situaciją informacijos rasti galite ČIA.

Primename, kad Europos darbo taryba (EDT) – Europos Sąjungos (ES) įmonės arba jų grupės lygiu veikiantis darbuotojų atstovas, kurios paskirtis – dalyvauti ES įmonės ar jų grupės darbuotojų informavimo ir konsultavimo procese.

 

EFFAT inf.