Spalio 16 d., Vyriausybėje, socialiniai partneriai pasirašė ilgai derintą Nacionalinį susitarimą.

Socialiniai partneriai ketina siekti mokesčių sistemos suderinamumo ir stabilumo, aukšto šalies konkurencingumo. Ketinama mažinti darbo jėgos apmokestinimą, perkeliant mokestinę naštą mažiau ekonomikos augimui žalingiems mokesčiams. Žadama nedidinti bendros mokestinės naštos verslui ir vadovautis principu, kad vieni mokesčiai būtų didinami mažinant kitus. Visus siūlomus mokestinius pakeitimus numatoma iš anksto aptarti su socialiniais partneriais.

Atsižvelgiant į ekonomikos augimą, įsipareigojama didinti darbuotojų darbo užmokestį, sukurti efektyvų bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo įstaigų tinklą. Bus siekiama  investuoti į darbuotojų kvalifikaciją, darbo sąlygų gerinimą ir veiklos svarbą atitinkantį darbo užmokestį.

Nacionaliniame sutarime numatyta didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, optimizuoti darbuotojų skaičių ir gerinti teikiamų  paslaugų kokybę. Didelį dėmesį žadama skirti  švietimo ir mokslo kokybės, efektyvumo ir mokymosi visą gyvenimą užtikrinimui.

Vystant ir toliau stiprinant socialinį dialogą, numatyta iki 2018 m. pabaigos parengti šakos darbuotojų  teritorines kolektyvines sutartis, kuriems atstovauja darbdavių organizacijos ir kuriuose veikia profesinių sąjungų organizacijos. Rengiant minėtas sutartis, metodinę pagalbą suteiks Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Susitarimą rasite ČIA

LRV inf.

Apie tai žiniasklaidoje:

Nacionalinis susitarimas: mainais į algų kėlimą pažadėjo mažinti mokesčius

Lozungais apkaišiotas Nacionalinis susitarimas – pasirašytas, bet ar tai ką keičia?

Nacionalinis susitarimas: algos kils mainais į mažesnius mokesčius?

Nacionaliniam susitarimui trūksta politinio palaikymo

Ž. Mauricas: nacionalinio susitarimo reikia, bet kitokio

 

Diskusija, dėl Nacionalinio susitarimo, „Žinių radijuje”: