Dviejų  pietryčių Londone esančių greitojo maisto restoranų „McDonald‘s“ darbuotojai rugsėjo 4 d. sukilo, protestuodami prieš „nulio valandų“ darbo sutartis, mažą atlyginimą ir prastas darbo sąlygas. Tai pirmasis tokio pobūdžio streikas Jungtinėje Karalystėje.

EFFAT priklausančių maisto profesinių sąjungų sutelkti darbuotojai reikalauja, bent 10 svarų siekiančio valandinio darbo užmokesčio, „nulio valandų“ sutarčių panaikinimo, geresnių darbo sąlygų ir profesinių sąjungų teisių pripažinimo.

Didžiojoje Britanijoje „McDonald‘s“ yra įdarbinęs apie 85 tūkstančius žmonių.

 2017 m. balandžio mėnesį „McDonald‘s“  savo darbuotojams prižadėjo, jog suteiks galimybę rinktis lankstaus arba fiksuoto darbo laiko sutartis su garantuotomis minimaliomis valandomis. Tačiau, kaip teigia profesinės sąjungos, taip nenutiko.

 Per pastaruosius porą metų greito maisto sektorius buvo ypatingai stebimas įvairių  institucijų, pilietinių visuomenės organizacijų ir profesinių sąjungų, tiek  Europoje, tiek visame pasaulyje.

 „McDonald‘s“ darbuotojų Didžiojoje Britanijoje žengtas žingsnis buvo labai svarbus ir drąsus, deja, prie jo prisijungti išdrįso ne visi. Tai lėmė griežtų priemonių iš darbdavio pusės baimė.

Palaikome ir sveikiname tuos, kurie išdrįso! #McStrike  #FastFoodGlobal

Daugiau informacijos rasite ČIA.