Ženevoje vykstantis 27-asis IUF Pasaulio kongresas įgauna pagreitį. Daug diskusijų, daug emocijų, svarbių sprendimų bei neįkainojamų idėjų.

Tikriausiai kitaip ir būti negali, kai vienoje vietoje tiek daug aktyvių, ryžtingų ir vieningo tikslo siekiančių žmonių.

Rugsėjo 27 d. prasidėjo pirmoji IUF Pasaulio Kongreso sesija.

Šimtai delegatų iš daugybės šalių užpildė posėdžių salę, sienos pasipuošė profesinių sąjungų plakatais ir logotipais.

Kongreso sesiją pradėjo IUF Prezidentas Hans-Olof Nilsson. Vėliau viens po kito sveikinimo kalbas tarė žymūs profesinių sąjungų lyderiai ir delegatai, kurie atkreipė dėmesį į pagrindinius darbo jėgos iššūkius, kalbėjo apie poreikį organizuoti ir įtraukti naujus narius, akcentavo socialinio dialogo būtinumą.

Prisiminti ir tylos minute pagerbti buvo ir IUF nariai, kurių Kongreso dalyvių tarpe jau nebėra.

Itin stiprią ir emocingą kalbą tarė IUF generalinis sekretorius Ron Oswald. Ron Oswald taip pat pristatė pagrindines Kongreso procedūras ir taisykles, buvo patvirtinta Kongreso darbotvarkė.

Konferencijoje iš viso dalyvauja 526 delegatai ir stebėtojai. 

Delegatai svarsto pagrindines problemas, aptarinėja IUF kampanijas. 

Jau kalbėjo delegatai iš Švedijos, Filipinų, Norvegijos, JAV, Haičio, JK, Pakistano, Japonijos, Rusijos, Gajanos, Nepalo, Maldyvų ir kitų šalių. Jie išsakė pagrindines problemas, tokias kaip „Coca-Cola” Pakistane, „Nestlè” Rusijoje ir kt.

Taip pat, delegatai vyrai prisiekė niekada nenaudoti smurto prieš moteris. Tai temai buvo skirta daug dėmesio.

Susirinkusieji aptarė rezoliucijas dėl vienijimosi ir kovojimo už dirbančiųjų teises. Diskusijas pradėjo generalinio sekretoriaus pavaduotoja Sue Longley, kuri atkreipė dėmesį, kad dalinamasi bus gerąja praktika. 

Delegatai iš viso pasaulio dalinosi patirtimi savo šalyse, pasakojo, kaip kovojama dėl darbuotojų teisių. 

Kongreso metu buvo priimami svarbūs politiniai sprendimai, išrinkti nauji mums labai svarbios pasaulinės organizacijos, vadovai 2017-2022 metų kadencijai.  Pirmą kartą IUF generaline sekretore buvo išrinkta moteris – Sue Longley. Naujuoju IUF prezidentu išrinktas Mark Lauristen. 

 

 

Daugiau informacijos ieškokite ČIA.

 

IUF inf.