Birželio 20 d. vykusiame Trišalės tarybos posėdyje, profesinės sąjungos pasiūlė minimalią algą (MMA) didinti nuo 380 iki 500 eurų. Trišalė taryba šį klausimą ketina svarstyti vasaros pabaigoje. Iki tol norima įsitikinti, kaip atlyginimus paveiks naujasis Darbo kodeksas.

„(Trišalės tarybos – BNS) posėdyje Darbo užmokesčio komisija pasisakė, jog prielaidos MMA didinimui yra, tačiau mes nusprendėme, kad prie MMA didinimo klausimo sugrįšime vasaros pabaigoje, nes nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančiame naujame Darbo kodekse yra nuostata, jog MMA bus mokama tik už nekvalifikuotą darbą, tad turime pasižiūrėti, kaip viskas pasikeis“, – BNS po Trišalės tarybos posėdžio antradienį sakė Eglė Radišauskienė.

Anot jos, profesinės sąjungos siūlė, jog MMA galėtų didėti iki 500 eurų, tačiau jokių aiškių sprendimų antradienį taryba nepriėmė.

Trišalės tarybos narė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė BNS teigė, jog 500 eurų MMA kol kas yra tik bendras profesinių sąjungų tikslas ir dar nėra aišku, kaip jis būtų pasiektas.

„Šis pasiūlymas yra profsąjungų. Darbo grupė dėl darbo užmokesčio politikos šiandien pristatė, kad yra visos sąlygos didinti MMA. (500 eurų – BNS) yra pasiūlymas, o kaip baigsis ir kokiais etapais – ar nuo rugsėjo, ar nuo kitų metų, dar neaišku. Turi būti verslui prognozė. Gali būti etapais, bet tai pasiekti būtų gerai iki 2018 sausio 1 dienos“, – kalbėjo G.Gruzdienė.

Pernai liepą MMA padidėjo 30 eurų iki 380 eurų. Dabartinė Vyriausybė ir valdančioji dauguma kol kas nekalba apie ketinimus didinti MMA.

Šaltinis: 15min.