Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui.

Speciali DELFI skaičiuoklė: kiek po liepos 1 d. liks atostogų? 

Iki 2017 m. liepos 1 dienos sukauptos atostogos bus perskaičiuojamos. Pavyzdžiui, jei sukaupta 20 kalendorinių dienų, jos perskaičiuojamos taip: 20 x 5 : 7 = 14,28. Šias atostogas leidžiama išnaudoti iki 2020 m. liepos.

Plačiau…


8 valandų darbo diena: įprasta, bet ar tikrai efektyvu

8 valandų darbo diena yra pasenęs reliktas. Norint dirbti iš tiesų produktyviai, derėtų kitaip organizuoti darbo laiką.

Plačiau… 


Voliojo, kol dar labiau prisvilino

Regis, sunku būtų patikėti, kad teisinis aktas, kurio rengimui, diskusijoms, svarstymui, kautynėms prireikė ne vienų metų, galiausiai būtų mestas ant stalo baltais siūlais susiūtas. Taip atsitiko su pagaliau išvargtu Darbo kodeksu (DK): darbo santykius reglamentuojantis dokumentas – pusiau žaliava, daugybė jo nuostatų neaiškios, jas galima interpretuoti įvairiai. Suglumę ne tik darbuotojai ir darbdaviai, gūžčioja pečiais ir atsakingos institucijos. Atrodo, kad teismų, ir taip užverstų bylomis, laukia nauji iššūkiai.

Plačiau…


Reikalavimas viešinti ne tik atlyginimų vidurkius skinasi kelią Seime 

Seimas antradienį priėmė svarstyti parlamentarių Aušros Maldeikienės ir Ingridos Šimonytės užregistruotą Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisą, pagal kurią būtų skelbiama dar daugiau duomenų apie šiemet pradėtus viešinti atlyginimus.

Plačiau…


Baisi neteisybė: kodėl daugeliui auginusių vaikus gresia mažesnės pensijos 

Visos valdžios bent jau žodžiais gyventojus skatino dirbti, mokėti mokesčius ir užsitikrinti socialines garantijas. Tačiau daugybę metų galiojo tvarka, dėl kurios daugiau išloš nedirbę ir nemokėję mokesčių.

Plačiau…


Pirmą ketvirtį algos didėjo 59% dirbančiųjų, mažėjo – 20% 

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų pirmą ketvirtį daugumai pagal darbo sutartį dirbančiųjų atlyginimai didėjo. Tačiau penktadaliui vis dėlto mažėjo daugiau nei 5%.

Plačiau