Nuo šiol kiekvienas gali patikrinti, kokio dydžio vidutinį atlyginimą darbuotojams moka Lietuvos darbdaviai. „Sodra“ pradėjo viešai skelbti kiekvienos įmonės atlyginimų vidurkius. Koks įmonės, kurioje dirba, atlyginimų vidurkis pasitikrinti gali ir Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos nariai.

Verta paminėti, kad atlyginimų viešinimas paskatino daugelį darboviečių peržiūrėti atlyginimų sistemą, o tose įmonėse, kuriuose atlyginimai nepakito, paskatino darbuotojus apie tai kalbėtis su darbdaviu.

Pažiūrėkime kokie atlyginimų vidurkiai vyrauja Lietuvos maisto, gėrimų ir tabako pramonės sektoriuje:

—>SODROS PATEIKTI ALGŲ VIDURKIAI<—

 

DELFI užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad kone  68 proc. apklaustųjų yra nepatenkinti šiuo metu gaunama alga. Tik penktadalis apklaustųjų nurodė, kad jie atlyginimu patenkinti.

Klausiami, ar pradėjus viešai skelbti algų vidurkius, tai turėjo įtakos jų pačių atlyginimui, 9,5 proc. respondentų atsakė, kad jų darbovietėje buvo peržiūrėta atlyginimo sistema. 18,9 proc. gyventojų nurodė, kad jau paprašė arba ketina paprašyti didesnės algos.

Jei klaustume, kas yra didesnė alga, tikriausiai kiekvienas atsakytų skirtingai, todėl mes savo svetainės lankytojų pasiteiravome, kiek uždirbdami jie jaustųsi bent jau tinkamai įvertinti už savo darbą.

Paaiškėjo, kad 500 – 700 eurų atlyginimas jau nėra pakankamas įvertinimas.

Didžioji dalis 51,4 proc. teigė, kad jaustųsi tinkamai įvertinti gaudami 700 – 1500 eurų, ir beveik tiek pat – 45,9 proc. teigė, kad tinkamą įvertinimą jiems reikštų didesnis nei 1500 eurų atlyginimas.

 

 

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai” 2017 metų balandžio 19-26 dienomis, naujienų portalo DELFI užsakymu, atliko visuomenės nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu. Tyrimas vyko visoje Lietuvos teritorijoje, iš viso 65 atrankiniuose taškuose, išdėstytuose taip, kad reprezentuotų visą šalies teritoriją. Tyrimo metu buvo apklausti 1005 respondentai. Tyrimo dalyvių pasiskirstymas proporcingas gyventojų skaičiui šalies regionuose. Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 proc.

Visus tyrimo rezultatus rasite ČIA.

Šaltinis: Delfi.lt

Maistprofsajunga inf.