2017  m. vasario  15  d. Darbuotojų grupė surengė neeilinį posėdį savo strategijai ir prioritetams aptarti gerokai pasikeitus politiniam klimatui: naujas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, „Brexit“, neoficialios „didžiosios koalicijos“ Europos Parlamente iširimas, vyriausybės krizė Italijoje ir artėjantys rinkimai Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Vokietijoje.

Posėdžio dalyviai apsvarstė būsimus Europos profesinių sąjungų iššūkius ir galimybes pasikeitus politinėms ir institucinėms aplinkybėms, dėl kurių jos turi labiau nei kada nors anksčiau ginti Europos demokratines vertybes ir teisinę valstybę nuo vis agresyvesnių populistinių judėjimų ir jų klaidinančios propagandos.

Visi dalyviai primygtinai pabrėžė, kad geriausia apsauga nuo tokių reiškinių – naujas ES ekonominis ir socialinis modelis, skatinantis užimtumą ir ekonomikos augimą, užtikrinantį žmonių gerovės lygio kilimą.

Jie pabrėžė tvirtą ES ateities ir veiksmingo socialinio ramsčio sąsają ir aptarė, kaip būtų galima pasinaudoti tiek viešosiomis, tiek privačiomis investicijomis naujoms darbo vietoms kurti.

Neseniai priimta EESRK nuomonė dėl socialinio ramsčio yra geras atspirties taškas, nes joje dėmesys sutelkiamas į  konkrečius pasiūlymus, kaip paversti šį projektą konstruktyviomis, prasmingomis priemonėmis žmonių gyvenimo ir darbo sąlygoms pagerinti ir susigrąžinti jų pasitikėjimą Sąjunga. 

EESC inf,