Šių metų lapkričio 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 130,1 tūkst. bedarbių ir jie sudarė 7,3 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Per spalio mėnesį darbdaviai registravo 29,2 tūkst. laisvų darbo vietų, į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi 21,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų.

Spalį darbdaviai įregistravo mažiau laisvų darbo vietų, pranešė Darbo birža.

Jos duomenimis, prasidedant šildymo sezonui, kelis kartus išaugo garo variklių ir katilų operatorių poreikis, dideles įsidarbinimo galimybes turėjo ir pardavimų vadybininkai, mūrininkai bei dažytojai. Tačiau apskritai baigiantis rudens sezonui, darbuotojų paklausa sumažėjo – darbdaviai spalį įregistravo 5,3 tūkst. mažiau laisvų darbo vietų nei rugsėjį – iš viso 29,2 tūkst.

Spalį įdarbinta 27,8 tūkst. žmonių, iš jų beveik 14,8 tūkst. – įmonėse, veiklos su verslo liudijimais ėmėsi 7,7 tūkst. bedarbių.

Į aktyvios darbo rinkos priemones įsijungė 5,3 tūkst., iš jų daugiausia – 2 tūkst. – nusiųsta į viešuosius darbus, 1,9 tūkst. – į profesinį mokymą, 0,5 tūkst. įdarbinta subsidijuojant Darbo birža nuo metų pradžios į darbo rinką sugrąžino 271 tūkst. darbo ieškančių gyventojų.

Spalį daugiausia bedarbių buvo Lazdijų (14,2 proc.), Kalvarijos (13,9 proc.) ir Ignalinos (13,7 proc.) rajonuose. Mažiausias nedarbas registruotas Kretingoje -4 proc., Elektrėnuose – 4,2 proc. ir Birštone – 4,4 proc. Visuose didžiausiuose šalies miestuose nedarbo rodiklis buvo žemesnis už šalies vidurkį, pavyzdžiui, Panevėžyje – 6,6 proc., Šiauliuose – 4,8 proc.

LDB inf.