Darbas nuostabiausias dalykas pasaulyje! Todėl būtina kažkiek palikti rytdienai. (D. Herold)

Ir vis gi, kur slypi sėkmingo savaitgalio paslaptis?

 

Atėjus išsvajotam savaitgaliui, kiekvienam kyla klausimas, ką jo metu veikti. Bet dažniausiai viskas pasibaigia tuo, jog sekmadienį vakare jaučiatės nuvargę, savaitgalio planai lieka neįvykdyti, o jūs visai neturite jėgų naujai darbo savaitei pradėti. Dažniausiai taip atsitinka dėl to, jog per išeigines taip ir nepailsėjote, slankiojote iš kampo į kampą ir darėte beprasmiškus darbus.

Atsiminkite, kad savaitgalį turite daryti tik tai, kas suteikia jums malonumą.

1. Mažiau planuokite – daugiau nuveiksite. Kai sudarinėjate savaitės planą, išbraukite iš jo savaitgalius. Taip apsaugosite save nuo pagundos atlikti tam tikrus darbus, kai turite pailsėti ir sukaupti jėgų kitai darbo savaitei. Neleiskite sau dirbti per išeigines. Jeigu nuspręsite padaryti kokius nors darbus, tai jau bus pareiga, o ne jūsų noras ar svajonė.

2. Fizinis aktyvumas. Būtinai ryte pasimankštinkite, o jei yra noro ir galimybių, pabėgiokite. Juk savaitgalį turite gerokai daugiau laiko savo sveikatai, jums niekur nereikia skubėti.

3. Bendraukite. Savaitgalį skirkite save tiems, su kuriais jums iš tiesų malonu bendrauti. Praleiskite daugiau laiko su šeima ir vaikais. Be to, jei laikysitės 1 punkto, turėsite laiko susitikti su artimaisiais ar draugais, ko negalėjote padaryti, nes vis atidėliodavote dėl laiko ir jėgų trūkumo.

4. Svajokite. Savaitgaliais galite sau leisti pasvajoti, pasinerti į savo giliausias mintis. Būkite kūrybingi, pavyzdžiui, užsirašykite ar papildykite savo tikslų ir svajonių sąrašą. Gražia savaitgalio tradicija gali tapti sąrašo „100 dalykų, kuriuos aš noriu turėti“  sudarymas. 

5. Apdovanokite save. Būtinai raskite priežasčių, kodėl turėtume didžiuotis savimi už praėjusios savaitės darbus. Sugalvokite, kaip galėtumėte save apdovanoti. Pavyzdžiui, nueikite į parduotuvę, nusipirkite sau kokią nors mielą smulkmeną, susitikite su draugais ar nueikite į kiną.

6. Skaitykite knygas. Savaitgaliai skirti ne tam, kad dirbtumėte. Jūs jų nusipelnėte, todėl turite galimybę paskaityti savo mėgstamą knygą ar pažiūrėti filmą, kuriam vis nerasdavote laiko.

7. Už ryšio zonos ribų… Jeigu jūsų darbas reikalauja, kad būtumėte pasiekiami, naudokite elektroninį paštą. Jei yra įmanoma, išjunkite mobilųjį telefoną. Jūs turite tam teisę, tai jūsų savaitgalis. 

8. Pakeiskite požiūrį. Apie artėjantį savaitgalį dabar turbūt galvojate taip: „pagaliau išsimiegosiu“, „galų gale pailsėsiu“, „per savaitgalį spėsiu padaryti nebaigtus darbus“. Išmokite galvoti apie savaitgalius kitaip, pavyzdžiui, laukite jų ne tam, kad išsimiegotumėte, o tam, kad praleistumėte laiką su šeima. 

 

Šaltinis: Ji24.lt