Spalio 18 d. finansų ministrė Rasa Budbergytė Seime pristatė 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo projektą. Pagrindinės valstybės biudžeto gairės: didesnis finansavimas krašto apsaugai, socialinei atskirčiai mažinti ir  už taip daug ir plačiai „apkalbėtą“ Socialinį modelį susimokėti. 

Numatoma, kad valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos pajamos (kartu su ES investicijomis ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis) 2017 metais sudarys 9,997 mlrd. eurų, arba 5,9 proc. daugiau nei planuojama gauti šiemet, o išlaidos – 10,580 mlrd. eurų, arba 5 proc. daugiau nei 2016 m.

Prognozuojama, kad valstybės biudžeto pajamos kartu su ES investicijomis ir kitos tarptautinės paramos lėšomis sieks 8,476 mlrd. eurų, arba 5,3 proc. daugiau nei planuojama gauti šiemet, o išlaidos – 9,060 mlrd. eurų, arba 4,3 proc. daugiau nei 2016 m.

Prognozuojama, kad 2017 metų Europos Sąjungos investicijos ir kita tarptautinės finansinė parama bus šių metų lygio ir sudarys 2,101 mlrd. eurų.

Finansų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad pagrindinės kryptys, kurioms bus skiriamas finansavimas kitąmet – krašto apsauga ir socialinė apsauga.

Beje, gana didelė išlaidų dalis numatyta socialiniam modeliui – arti 250 mln. eurų.

44 mln. eurų kainuos neapmokestinamų pajamų dydžio didinimas, daugiau lėšų kitąmet reikės įmokoms už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis – 41,4 mln. eurų, Kelių priežiūros ir plėtros programai – 32,5 mln. eurų, pedagogų darbo užmokesčio didinimui – 24 mln. eurų, kultūros ir meno darbuotojų algų kėlimui – 7,1 mln. eurų, daugiabučių namų atnaujinimui ir modernizavimui – 14,6 mln. eurų, investuotojų pritraukimui į Lietuvą – 11,7 mln. eurų.

Pirmasis projekto svarstymas Seime numatytas lapkričio 25 d.

 

Daugiau informacijos: FINMIN.lt