NFS (Šiaurės šalių profsąjungų), Baltijos ir TDO konferencijoje priimtas bendras pareiškimas dėl Lietuvos socialinio modelio ir svarbių DK prieštaravimų tarptautiniams dokumentams.

Šiaurės ir Baltijos šalių profesinės sąjungos labai susirūpinusios dėl Lietuvos naujo socialinio modelio paketo, ypač dėl naujojo Darbo kodekso, kuris įsigalios nuo 2017 m. sausio mėnesio.

Naujasis Darbo kodeksas savo dabartine forma smarkiai pablogins pagrindines darbuotojų teises ir sąlygas Lietuvoje, nustatomas kolektyviniuose susitarimuose ir darbo sutartyse, taip pat sąlygas profesinėms sąjungoms ir pakenks socialiniam dialogui.

Naujasis darbo kodeksas neigiamai paveiks darbo sąlygas daugelyje sričių, susijusių su darbo valandomis ir nuostatomis, įvedant nulio valandų darbo sutartis ir nevienodai traktuojant skirtingų kategorijų darbuotojus.

Šiaurės ir Baltijos šalių profesinės sąjungos reikalauja, kad Lietuvos darbo kodeksas nedelsiant būtų pakeistas po parlamento rinkimų taip, kad atitiktų tarptautiniams standartams, numatytiems TDO konvencijose, kurias Lietuva pasirašė 1994 metais. Kodeksas jokiu būdu neturi paminti žmogaus teisių darbe.

Be to, reikalaujame, kad Lietuvos darbo kodeksas, būtų iš naujo reformuotas taip, kad užtikrintų orų darbą visiems ir gerą socialinę apsaugą Lietuvoje. Mes taip pat norime pabrėžti, kad socialinio modelio plėtra Lietuvoje turėtų visiems užtikrinti sąžiningas socialines sąlygas.

 

VISĄ PAREIŠKIMĄ RASITE —> ČIA.

 #STOPLABOURCODELITHUANIA