Rugpjūčio 10 dieną profesinės sąjungos komitetas susitiko su įmonės vadovais. Susitikime dalyvavo UAB „Mondelez Lietuva Production“ administracijos atstovai: Olav Nyloekken Šiaurės ir Baltijos šalių šokolado fabrikų grupės direktorius, Živilė Vaitkūnienė personalo vadovė Baltijos regionui, Andrius Stasiulis fabriko vadovas, Monika Pakalniškienė personalo vadovė.

Fabriko vadovas A.Stasiulis komiteto nariams pristatė fabriko planus bei tikslus iki 2020 metų.

Vadovas pasidžiaugė, kad gamybos apimtys auga, fabrikas laiku vykdo užsakymus, Olav Nyloekken papildė, kad fabrikui numatytas gamybos augimas ir   ateinantiems keturiems metams, kai klasterio fabrikams  Švedijoje ir Norvegijoje gamybos augimas neplanuojamas, tačiau išlieka stabilus. Taip pat kompanija turi planų statyti naują gamybos liniją, patalpose, kurios liko, uždarius seną Kavemil šokolado gamybos liniją. Taip pat vadovas pabrėžė, kad laukia ir dideli iššūkiai, nes kompanija patiria didelį akcininkų spaudimą, nuolat mažinti perdirbimo kaštus.

Profesinės sąjungos komitetas išreiškė rūpestį, kad dėl per mažų atlyginimų iš darbo išeina jauni, profesionalūs darbuotojai – operatoriai ir paskutiniu metu darbuotojai skundžiasi, kad tenka dirbti už du ar net už tris žmones, už tą patį atlyginimą arba viršvalandžius, kurie neaišku ar bus apmokėti. Fabrikui keliami tikslai – nulis nelaimingų atsitikimų, nulis defektų ir nulis praradimų yra neįgyvendinami dėl nuolat besikeičiančių gamybos darbuotojų, kurie ateina iš laikinojo įdarbinimo agentūrų dirbti už minimalų atlyginimą ir dauguma neturi jokios motyvacijos atsakingai dirbti. Dėl to auga  nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų dėl išaugusių darbo krūvių nuolatiniams darbuotojams rizika. Olav Nyloekken pasakė, kad visus keliamus klausimus turime  spręsti vietoje, su Kauno fabriko vadovais.

Taigi, fabriko profesinės sąjungos laukia dideli iššūkiai ateityje, galime pasidžiaugti, kad darbuotojų sąmoningumas auga, nes tik visi kartu, galime pasiekti geresnių darbo ir socialinių sąlygų ir per 2015-2016 metus turime 40 naujų narių.