Ligos pašalpa – apdraustiems gyventojams Sodros mokama išmoka nedarbingumo atveju.

Tai žinome kiekvienas. Tačiau prisiminkime, kas konkrečiai gali gauti ligos pašalpą ir kokius pokyčius mums žada SODRA.

 

Apdraustieji asmenys nuo pat pirmos laikinojo nedarbingumo dienos turi teisę gauti ligos pašalpą.

Ligos pašalpa skiriama, jeigu asmuo:

Pirmąją ligos dieną turi mažiausiai 3 mėnesių ligos socialinio draudimo stažą per pastaruosius 12 mėnesių arba mažiausiai 6 mėnesius per pastaruosius 24 mėnesius.

Tuo atveju, jei žmogus yra jaunesnis nei 26-erių ir iki pirmosios ligos dienos neturi reikalingo ligos socialinio draudimo stažo, nes pastaruosius dvejus metus mokėsi ar studijavo, taip pat gali gauti ligos pašalpą, jei liga užklupo praėjus iki 6 mėnesių nuo mokslo baigimo.

„Sodros“ duomenimis, ligos pašalpa priklauso ir asmenims, kurie pastaruosius metus buvo draudžiami kaip pareigūnai, profesinės karo tarnybos kariai ir statutiniai valstybės tarnautojai, nuo tarnybos pabaigos įsidarbinę ne vėliau kaip per 3 mėnesius.

Vykdantiems individualią veiklą bei dirbantiems pagal verslo liudijimą ligos pašalpa nepriklauso, nes šie asmenys nemoka reikalingų draudimo įmokų. „Sodros“ teigimu, ligos pašalpa negali būti mažesnė ar didesnė nei nustatytos ribos. Minimalus priskaičiuotas vienos dienos ligos pašalpos dydis – 5,3 Eur, maksimalus – 54,25 (kai mokama 80 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio), 67,81 Eur (kai mokama 100 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio).

Biuletenis yra skiriamas dviem atvejais – susirgus dirbančiam žmogui arba prireikus slaugyti susirgusį artimą žmogų.

„Sodros“ viešųjų ryšių specialistė Olga Važnevičienė atkreipia dėmesį, kad biuletenio pildymas yra reikalingas tokiu atveju, jei žmogus serga ilgiau nei 2 dienas – tuomet pildomas prašymas „Sodrai“ dėl ligos pašalpos gavimo. Sergant ne ilgiau kaip 2 dienas rūpintis dėl biuletenio pildymo nereikia, nes už pirmas 2 ligos dienas moka darbdavys.

Ligos pašalpa iš Sodros biudžeto lėšų skiriama, kai asmuo pateikia prašymą skirti ligos pašalpą.

Pateikiame kelis paprastus žingsnius, kaip internetu pateikti prašymą skirti ligos pašalpą ar ligos pašalpą artimojo slaugai:

 

 

Netrukus pradės veikti nauja sistema, kuri leis prašymą skirti ligos pašalpą užpildyti tik vieną kartą – pildyti biuletenį internetu bus kaip niekada paprasta.

Tačiau apie tai, plačiau skaitykite ČIA.

 

DELFI, EC.EUROPA inf.