Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui.

 

Nusprendė, kada bus galima atleisti nėščiąsias

Seimo nariai Socialinių reikalų ir darbo komitete sutarė, kada ir kokiais pagrindais pagal naują Darbo kodeksą bus galima atleisti nėščiąsias.

Plačiau…


J. Dagys. Iki padvigubintų motinystės išmokų jauniems tėvams – vienas valingas žingsnis

Amžiuje, kai kiekvienas žmogus kovoja už save rinkos džiunglėse, valstybė turi ypač stengtis, kad tarp jo pasirinkimų atsirastų vietos ir šeimos kūrimui. Bent kol nustosime ristis į demografinę pakalnę, svarbus kiekvienas gimstamumą skatinantis žingsnis.

Plačiau…


Loreta Graužinienė: socialinį modelį prezidentė galės vetuoti

Seimas turi apsispręsti dėl naujo socialinio modelio ir jį priimti, o jeigu prezidentė manys, kad jis netinkamas, ji gali juos vetuoti, pareiškė Seimo pirmininkė. Loretos Graužinienės teigimu, jeigu taip atsitiktų, rugsėjį, paskutinėje prieš Seimo rinkimus sesijoje parlamentarams „beliks turėti jėgos atmeti veto“.

Plačiau…


Prie Seimo piktinosi profsąjungiečiai

Visa Lietuva žino, kad bloginama dirbančių žmonių padėtis. Tarnaujama kapitalui, o eiliniai žmonės lieka atpirkimo ožiais. Netenkina nei socialinių garantijų mažinimas, nei nulinių darbo sutarčių įteisinimas. Pagal nulines darbo sutartis bus numatyta, kad darbdavys galės žmogų į darbą pakviesti kada tik nori, galės tik valandą ar penkias per mėnesį liepti dirbti. Tada žmogui nei asmeninį gyvenimą susiplanuoti įmanoma, nei žinoti, kiek turės pajamų“, – piktinosi Vida iš Kėdainių.

Plačiau…


Seimas kitą savaitę gali nepradėti Darbo kodekso priėmimo procedūros

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui neapsisprendus, ar naujajame Darbo kodekse numatyti išeitinių išmokų konkrečius dydžius darbuotojams, kurie darbo netektų dėl darbdavio kaltės, Seimas kitą antradienį gali ir nepradėti kodekso priėmimo procedūros.

Plačiau…