Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 

 

Dėl MMA verslininkų nuomonės išsiskyrė

Išsiskyrus verslo organizacijų nuomonėms dėl minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) didinimo, galutinį sprendimą tikimasi priimti kitą savaitę.

Plačiau… 


Nenori, kad „Sodra“ saugotų kelionės į darbą metu

Eismo įvykis važiuojant į darbą ar iš darbo ar pertrauku metu nebus draudžiamas draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe, tokį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įstatymo projektą Seimas planuoja svarstyti šią savaitę.

Plačiau…


Nelinksma ateitis: atsiras darbuotojų grupė, kuriais niekas nesirūpina

Seimas svarstymo stadijoje pritarė nenustatytos apimties darbo sutarčiai, kas reiškia, kad darbuotojas galės būti įdarbintas mažiausiai 8 val. per mėnesį ir nebus laikomas bedarbiu. Be to, tokiu atveju darbuotojas turės būti pasiruošęs bet kada būti iškviestas darbdavio– tad, kaip sako profsąjungos, toks darbuotojas bus „nei pakartas, nei paleistas“.

Plačiau… 


Ekonomistas: galimybių didinti algų nebėra

Lėtas darbo našumo augimas turtingose šalyse stabdo ekonomikos augimą bei mažina galimybes didinti atlyginimus, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Norvegijoje.

Plačiau…


Jekaterina Rojaka. Darbo rinka: kai burės tampa inkaru

Darbo rinka Lietuvoje plečiasi nepaisant prastos demografinės situacijos ir emigracijos. Tačiau struktūriniai pokyčiai, o tiksliau jų nebuvimas, gali greitai pakeisti situaciją. Tuomet darbo rinka ūkio augimo bures pavers ekonominiu inkaru.

Plačiau…


Pabėgėlių integracija: kurie ieško ir nori, duris atveria ir Lietuvos darbdaviai