Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai” 2016 m. vasario 9 – 17 d. atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 37 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginti su sausio 4 – 14 d. apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 1 procentu, nepasitikinčiųjų sumažėjo 2 proc.

Tarp 21 vertinamos institucijos  profesinės sąjungos pakilo į 15 vietą (buvo smukusios į 19-ąją). Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už prokuratūrą, muitines ir net Vyriausybę; pasitikinčiųjų pastarąja sumažėjo net 10-čia procentų ir taip pat 10-čia proc. padaugėjo nepasitikinčiųjų.

Primename, kad praėjusių metų pabaigoje profesinės sąjungos buvo pasiekusios aukščiausio per pastaruosius šešerius metus pasitikėjimo rezultato: spalio 28 – lapkričio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 36 proc. teigė jomis nepasitikį.

Apžvelgus bendrus metinius rezultatus (išvedant vertinimų apklausose vidurkius), galim konstatuoti, kad profsąjungų įvaizdis „išsigrynina”: daugėja palankių atsiliepimų, tačiau daugėja ir nepalankių.Tai reiškia, jog mažėja piliečių, neturinčių apie profsąjungas nuomonės. Praėjusiais 2015 metais palankiai atsiliepusiųjų vidurkis – 42,9, nepalankiai – 38,7 (Pavyzdžiui, 2013-aisiais šie skaičiai buvo mažesni: 38,6 ir 37,5).

„Baltijos tyrimų” apklausoje buvo prašoma atsakyti ir į klausimus apie demokratiją, ekonominę padėtį, šeimos finansus.

Paklausti, ar patenkinti, „kaip veikia demokratija Lietuvoje”, patenkinti demokratijos veikimu buvo 39 proc. respondentų, bet 52 proc. demokratijos veikimu buvo nepatenkinti.

Į klausimą „Kaip pasikeitė ekonominė padėtis Lietuvoje per 2 pastaruosius mėnesius? gauti tokie atsakymai: pagerėjo – 14 proc.; nepasikeitė – 43 proc; pablogėjo – 37 proc.

Šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius pagerėjo 14-kai proc., nepasikeitė – 42-iem proc., pablogėjo net 42-iem proc.

Šaltiniai” „Vakaro žinios”, PN inf.