Ar žinojote, kad neigiama nuotaika darbe kartais gali atnešti gerų rezultatų?
Ne ne… Mes nepatariame Jums nuolatos būt rūškanam ir viskuo nepatenkintam. Tačiau, jeigu darbe Jūsų netenkina vienokios ir kitokios sąlygas, tylėdami ir besišypsodami nieko nepakeisite. Nereikia bijoti parodyti, kad tam tikri dalykai Jūsų netenkina.

Jei manote, kad tik gerai jausdamiesi darbe galite pasiekti teigiamų rezultatų, o suirzę esate niekam tikę, būsite nustebinti.

 

Liverpulio universiteto mokslininkai Dirkas Lindebaumas ir Peteris Jordanas atliko tyrimus, kurie paneigė šią tiesą. Pasirodo, teigiama nuotaika gali turėti neigiamų pasekmių, o neigiamos emocijos atnešti teigiamų pokyčių kolektyve. Pavyzdžiui, garsiai išreikštas pyktis ir nepasitenkinimas susirinkimo metu gali sukelti aršių diskusijų ir priversti imtis seniai vilkintų veiksmų. Arba asmeniškai išsakytas nepasitenkinimas kolegos atžvilgiu – puiki priemonė iš naujo pažinti vienam kitą ir išvengti panašių klaidų ateityje. O pozityvi nuotaika kartais gali pateikti visai nepozityvių staigmenų. Įsivaizduokite situaciją, kai vilkinamas projektas, o vadovas tik numoja ranka: „Viskas bus gerai.“ Vargu ar toks požiūris padės projektą baigti laiku. Kaip teigia tyrimų autoriai, geros emocijos dažnai susijusios su paviršutiniškumu, atsainumu, neproduktyviu darbu. Todėl darbo vietoje svarbu išlaikyti emocijų pusiausvyrą. Geros emocijos darbe būtinos, tačiau jos ne visada užtikrina gerus rezultatus, o štai neigiami jausmai kartais gali tapti didelių laimėjimų garantu, svarbiausia – tinkamas laikas ir vieta.

 

Parengė Psichologija Tau

 

Lindebaum, P. J. Jordan.When it can be good to feel bad and bad to feel good: Exploring asymmetries in workplace emotional outcomes. Human Relations, 2014.