Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 

 

Vyriausybė siūlo nesuvienodinti sveikatos draudimo įmokų 

Vyriausybė siūlys Seimui nesuvienodinti sveikatos draudimo įmokų, kol bus galutinai apsispręsta dėl socialinio modelio. Sprendimą numatoma priimti kitą trečiadienį.

Plačiau…  


Y karta darbo rinkoje: reikia įdomios veiklos ir gero užmokesčio

Jauni žmonės mūsų šalies darbo rinkai itin svarbūs. Tačiau jaunoji karta turi ir savų negandų. Apie tai kalbamės su prof. dr. Boguslavu Gruževskiu, Darbo rinkos tyrimų instituto vadovu.

Plačiau…


Ekonomistų verdiktas: kas trukdo lietuviui geriau gyventi ir gauti didesnę algą?

Lietuviai dirba, daug nudirba, bet neuždirba. Tai geriausiai atskleidžia skaičiai: pagal BVP, tenkantį vienam gyventojui, Lietuva nuo Estijos atsilieka vos vienu procentu, o 2013 metais net pirmavo tarp Baltijos šalių. Užtat lietuvių vidutinė alga „į rankas“ mažesnė trečdaliu. Kodėl taip yra?

Plačiau…  


Lietuviams emigruojant, kvalifikuotų darbuotojų žvalgomasi užsienyje

Nors šalyje nedarbas mažėja, o darbo pasiūlymų gausėja, neatsiranda tokių specialistų, kurie galėtų šias laisvas vietas užpildyti. Kvalifikuotos darbo jėgos emigracija kelia problemų ne tik darbdaviams, bet ir šalies ekonomikai.

Plačiau… 


Šalininkų daugiau nei kritikų

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai” 2016 m. sausio 4 – 14 d. atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 39 proc. teigė jomis nepasitikį.

Plačiau…