Mondelez kepyklos, kurios ruošia Oreo sausainius, Ritz krekerius, ir Cadbury šokoladus, paskelbė apie dar vieną priverstinio atleidimo bangą…

IUF profesinės sąjungos piktinasi tokiais Mondelez poelgiais ir stiprina kovą prieš masinį priverstinį nedarbą Mondelez Čikagos sausainių kepykloje, pažerdami nusiskundimus ir iškeldami federalinę bylą. BCTGM, kuri priklauso IUF, kaltina Mondelez vadovybę dėl šališko priverstinio nedarbo ir pabrėžia, kad tokiais veiksmais yra pažeidžiama kolektyvinė sutartis.

Gamyklos vadovybė visai neseniai pareiškė ketinanti atleisti pirmąją grupę (277 darbuotojus) profesinei sąjungai priklausančių darbuotojų iš 600 planuojamų, dėl tam tikrų gamybos linijų perkėlimo į Meksiką. Ne gana to, siekdama susilpninti profesinių sąjungų derybinę galią, į besiderančią grupę įtraukė ir profesinei sąjungai nepriklausančius darbuotojus.

Jau praėjusią gegužę Mondelez vadovybė pranešė profesinei sąjungai apie ketinimą investuoti į naujas gamybos linijas Šiaurės Amerikoje, tačiau nepažymėjo,kur tiksliai tos investicijos nueis, ar į Saliną Meksikoje ar į Čikagą.

Mondelez vadovybė pranešė BCTGM atstovams, kad  600 darbo vietų Čikagoje bus panaikintos, jei bus įdiegtos naujos gamybos linijos Meksikoje.

Net ir tuo atveju jei Čikagos BCTGM nariai susitiks dėl 46 mln. JAV dolerių išmokų, kompanija vis tiek pašalins 255 jų darbo vietas.

Profesinė sąjunga atmetė tokį cinišką pasiūlymą ir toliau jį ginčija, ruošdamasi sudėtingam nacionalinio kontrakto deryboms šiais metais.

Daug IUF narių susitarė dėl Mondelez globalinio solidarumo tvirtinimo (spausti čia), kurį IUF primygtinai siūlo nariams kuo plačiau pasidalinti. 

 

IUF ir Breitbart inf.