Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 

Vienas iš 500 darbuotojų – laikinas

Lietuvių nepasitikėjimas prieš penkerius metus teisės aktuose įtvirtinta laikinojo įdarbinimo forma mažėja, o laikinojo įdarbinimo agentūrų nuosekliai daugėja. Vis dėlto pagal asmenų, įsidarbinusių tokia forma, skaičių Lietuva nuo Europos dar gerokai atsilieka, o labiausiai to vengia vietinės įmonės.

Plačiau…


Seimas sprendžia rebusą: kaip sudėjus 2 ir 2 gauti 5 

„Paklodę galime tampyti kiek norime, ji vis tiek bus per maža šitai lovai“, – apibendrino posėdyje dalyvavusi Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Plačiau… 


Daugiau socialinių garantijų darbo netekusioms būsimoms mamoms

Nuo šių metų sausio 1 d. teisę gauti motinystės pašalpą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu turi visos darbo netekusios moterys, turinčios reikalaujamą darbo stažą per pastaruosius dvejus metus. Anksčiau tokią teisę turėjo tik atleistos iš darbo nėštumo ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu moterys.

Plačiau…


Už pradirbtą sveikatą sulauksite tik išmaldos

Kas laukia profesinėmis ligomis dėl kenksmingų sąlygų darbe susirgusių žmonių? Perspektyvos nedžiugina: jei žmogui nustatytas 30 proc. netekto darbingumo lygis, už prarastą sveikatą kompensacijos išmoka gali siekti vos 16 eurų.

Plačiau…


Ligoti darbuotojai darbe nepageidaujami

Darbo teisės eksperto dr. Nerijaus Kasiliausko teigimu, susirgusiam darbuotojui taikoma pakankamai didelė teisinė apsauga, tad jis neturėtų baimintis, kad susirgęs praras darbą. Darbuotojui išsaugoma ir 80 proc. darbo užmokesčio – pirmas dvi ligos dienas moka darbdavys, likusias – „Sodra“.

Plačiau…


Miškinienė. „Mamadieniai“ turi likti kaip didesnė socialinė darbuotojų apsauga 

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (toliau – SRDK) jau apsvarstė naujos redakcijos Darbo kodekso (toliau – DK) projektui Seimo narių bei kitų suinteresuotų asmenų pateiktus pasiūlymus. Tikimės, kad Komitetas galutinę išvadą priims vasario mėnesį, kai bus suderintos pozicijos dėl atidėtų straipsnių.

Plačiau…  


A.Pabedinskienė socialinio modelio svarstymuose nedalyvauja – praleido jau 10

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė socialdemokratė Kristina Miškinienė piktinasi, kad svarstant socialinį modelį, į komiteto posėdžius nė karto nebuvo atvykusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė, „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė.

Plačiau…


 

Politikai sau algų nešykšti

„Sodros“ duomenys rodo, kas pernai gruodį uždirbo didžiausias algas. Neatspėjote. Ne politikai. Jie tik antroje vietoje. Ir ne mokslininkai ar išradėjai. Jų tarp daugiausiai uždirbančių iš viso nėra. Dešimtuko apačioje figūruoja tik mokslinių tyrimų vadovai, o toli gražu ne visi profesoriai vadovauja moksliniams tyrimams.

Plačiau…


 

Kuodis: mokesčius „Sodrai“ reikia paversti skaidriu taupymo instrumentu

Mokestį reikia paversti ne mokesčiu, tai yra paprastas ir garantuotas būdas darbo apmokestinimą sumažinti, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos banko ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis.

Plačiau…


Vienas sergantis darbuotojas gali užkrėsti keturis kolegas

Vienas sergantis darbuotojas gali užkrėsti keturis savo kolegas, „Žinių radijui“ sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius Saulius Čaplinskas.

Plačiau…