Premjerui Algirdui Butkevičiui raginant spartinti naujo Darbo kodekso ir socialinio modelio priėmimą, Seimo komitetas svarstymus gali baigti sausį, prognozuoja Vyriausybės vadovo bendrapartietis socialdemokratas Algirdas Sysas.

Seimo vicepirmininkas Žinių radijui trečiadienį sakė, kad Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas dabar yra apsvarstęs mažiau nei pusę naujo Darbo kodekso projekto straipsnių.

„Dabar mes koncentruojamės į Darbo kodekso svarstymą. Jau „praėjome“ beveik 100 straipsnių, liko dar apie 160. Svarstome dukart į savaitę po 2-3 val., penkias valandas į savaitę. Darbo be galo daug, interesų grupių daug. Aš tikiuosi, kad Darbo kodeksas taps lankstesnis, bet nepasitarnaus dar vienai emigracijos bangai iš Lietuvos. Sieksime, kad būtų subalansuota, kad darbo jėga būtų ne tik lanksti, bet ir apsaugota, – sakė A.Sysas.

Jo teigimu, per sausio mėnesį Seimo komitetas turėtų užbaigti svarstyti Darbo kodekso projektą.

Profesinių sąjungų atstovai gruodį dar kartą pareikalavo, kad Darbo kodekso  projektą Seimas grąžintų Vyriausybei tobulinti. Jie ne kartą kritikavo Vyriausybės sprendimą pateikti parlamentarams su socialiniais partneriais nesuderintus projektus ir neabejojo, kad tai sukels tik daugiau painiavos bei gaišins.


15min

Kauno diena