Čia galite rasti šiandienos aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje ir kt.

AB „Švyturys“ profesinės sąjunga siūlo supaprastinti streikų organizavimą

Naujos redakcijos Darbo kodekse siūloma labiau apginti samdomų darbuotojų interesus, panaikinti jų teises iš esmės pažeidžiančias nuostatas ir sustiprinti garantijas, užtikrinančias silpnesnės darbo santykių šalies interesų apsaugą. Taip pat siūloma supaprastinti streikų organizavimą, nes ši teisė, pripažįstama visame civilizuotame pasaulyje, Lietuvoje „yra paversta fikcija“.

Plačiau…


 

Daliai gyventojų nuo sausio gali sumažėti atlyginimas

Daugiau nei pusei milijono Lietuvos gyventojų nuo 2016 metų sausio 1-osios atlyginimas prieš mokesčius sumažės 1 proc. – taip nutiks tuo atveju, jei darbuotojai su savo darbdaviu nebus iš anksto sutarę dėl atlyginimo pakėlimo būtent nuo šios datos, penktadienį rašo „Verslo žinios“.

Plačiau…


Tyrimas: kiek lietuvių nešasi darbą namo?

Aštuonios darbo valandos per dieną, pasirodo, tik formalumas. Net 44 proc. Lietuvos gyventojų dirba ir grįžę namo, rodo Lietuvos gyventojų tyrimas. Psichologai sako, kad lietuviai nuo seno buvo darbininkų tauta, kuriai nedirbantis žmogus atrodė nenaudingas ir niekam tikęs.

Plačiau…


Darbo rinkoje tęsiasi darbuotojams palankios tendencijos

Paskelbta, kad nedarbo lygis Lietuvoje trečiąjį 2015 metų ketvirtį sumažėjo iki 8,3 procento. Toks nedarbo lygis – 0,8 procentinio punkto mažesnis nei atitinkamą ketvirtį prieš metus bei 1,1 punkto mažesnis nei antrą šių metų ketvirtį. Nors nedarbo lygio kritimo tempas sulėtėjo, judėjimo kryptis nepakito ir tai leidžia tikėtis tolesnio nedarbo lygio mažėjimo. Įprasta, kad nedarbo mažėjimą lydi darbo užmokesčio augimas, tad darbuotojų padėtis rinkoje ir jų gaunama nauda turėtų dar gerėti.

Plačiau…


Svajonių šalyje laukė socialinė mirtis? Pluša ir už 3 eurus per valandą

Imigrantai Vokietijai reikalingi, nes be jų bus neįmanoma išspręsti demografinės problemos, – sutartinai kartoja šalies ekonomikos bei politikos ekspertai. Tačiau kiek laiko ir lėšų prireiks, kol pabėgėliai įsitvirtins jos darbo rinkoje?

Plačiau…

 

 

—> Informacija vis atnaujinama <—-