Kovą – šylant orui – didesnė tikimybė susirasti darbą. Tai patvirtina ir 28,4 proc. išaugęs darbo pasiūlymų skaičius – darbo paklausa ypač padidėjo terminuotam darbui. Laisvų darbo vietų padaugėjo judamųjų žemės ir miškų ūkio variklinių įrenginių operatoriams, slaugos specialistams, dažytojams, statybos ir mechanikos inžinieriams. Ir toliau rinkoje paklausūs pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai bei reklamos ir rinkodaros specialistai. Iš viso darbo biržoje darbdaviai įregistravo 29,2 tūkst. laisvų darbo vietų.

Per mėnesį registruotų bedarbių skaičius smuktelėjo 8,5 tūkst. Balandžio 1 d. Lietuvos darbo biržos duomenų registre buvo 165,9 tūkst. bedarbių – 9,1 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Tai 0,5 proc. punkto mažiau nei prieš mėnesį ir 1,7 proc. punkto mažiau nei pernai analogišku laikotarpiu. Kovą, panašiai kaip ir vasarį, į teritorines darbo biržas kreipėsi 20,9 tūkst. darbo neturinčių žmonių.

Visoje šalyje teritorinių darbo biržų specialistai per kovą į darbo rinką padėjo sugrįžti 33 proc. daugiau bedarbių nei vasarį – 28,3 tūkst. padėta įsidarbinti, nusiųsta į aktyvios darbo rinkos politikos priemones ir susikurta darbo vieta pradėjus savarankišką veiklą, įsigijus verslo liudijimus iki 6 mėn. Savarankiškos veiklos galimybėmis susidomėjo 1,9 tūkst. žmonių daugiau nei vasarį – beveik 6 tūkst. darbo ieškančių žmonių.

Balandžio 1 d. daugiausia bedarbių registruota Ignalinos – 17,6 proc., Alytaus – 16,3 proc. ir Lazdijų – 16,2 proc. rajonų savivaldybėse. Mažiausiai – Elektrėnuose – 5,3 proc., Trakuose – 5,3 proc. ir Kretingoje – 5,7 proc. Tarp didžiųjų miestų daugiausia bedarbių buvo Panevėžyje – 8,6 proc., o mažiausiai – Šiauliuose – 5,8 proc.

LDB informacija