LSDP Klaipėdos skyriaus būstinė vos talpino visus norinčius susitikti su Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūne Irena Šiauliene. Uostamiesčio profesinių sąjungų atstovai buvo aktyvūs norėdami padiskutuoti apie naują Darbo kodeksą bei išsakyti savo nuogąstavimus.
Socialdemokratų frakcijos seniūnė išklausė profsąjungiečių pastebėjimus bei pažadėjo Vyriausybei perduoti net dvidešimt penkis aspektus į kuriuos klaipėdiečiai prašo atkreipti dėmesį ar mano esant klaidingus.

I.Šiaulienė akcentavo, kad naujasis Darbo kodeksas galėtų funkcionuoti tik esant visiems įmanomiems saugikliams, ypač gerai sustyguotoms darbo sutartims.

“Naujasis Darbo kodeksas privalo būti gerai išdiskutuotas: dabartinis variantas bus tobulinamas, o kai kurie punktai gal net atmesti. Niekur neskubama. Dirbame žmonių labui”,- visus Klaipėdos profsąjungų atstovų nuogąstavimus atrėmė politikė.

Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinė sąjunga ir LSDP Klaipėdos skyrius yra pasirašęs bendradarbiavimo susitarimą, kuriame numatyta spręsti abipusiai rūpimas problemas. Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinė sąjungos atstovas Albertas Zulonas priminė apie muitininkų problemą – būtina suteikti teisę visiems muitinės statutiniams pareigūnams gauti pareigūnų valstybinę pensiją. Visgi daugiausiai, diskutuota apie naująjį Darbo kodeksą.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pradeda atviras diskusijas su visuomene dėl galimo naujo šalies socialinio modelio, kurį apibrėžiantys parengti teisės aktai yra pateikti Trišalei Tarybai. Seimo LSDP frakcija jau surengė Seime naujojo socialinio modelio, parengto pasitelkiant mokslininkus ir ekspertus bei sudaryto iš keturių pagrindinių dalių (užimtumo didinimo, socialinio draudimo, darbo santykių reguliavimo ir kovos su skurdu), pristatymą.

Socialdemokratai laikosi pozicijos, kad būsimas Lietuvos socialinis modelis ir atitinkami įstatymai (Darbo kodeksas, Socialinio draudimo įstatymas ir kt.) turi tenkinti ir darbuotojus, ir verslininkus, užtikrindamas naujų darbo vietų kūrimą, darbo santykių lankstumą ir saugumą, kuris būtų naudingas ir darbuotojams, ir darbdaviams, profesinių sąjungų veiklos galimybes, šeimos ir profesinio gyvenimo derinimą, mokymosi visą gyvenimą garantijas, lygių galimybių politiką darbo vietoje ir kt.

 

Lietuvos socialdemokratai nesirenka revoliucinio socialinių reformų kelio ir atitinkamoms naktinėms reformoms. Todėl jų siūloma socialinio modelio pertvarka bus aptarta su visuomene, įskaitant socialinius partnerius, verslininkus, nevyriausybines organizacijas ir piliečius, ir, tik radus sutarimą, virs įstatymais ir teisės aktais. Socialdemokratai kviečia Lietuvos visuomenę konstruktyviai diskusijai.

Šaltinis http://www.lsdpklaipeda.lt/