2014 m. gruodžio 12-22 dienomis atliktų „Baltijos tyrimų” duomenimis, 42 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 38 proc. nepasitikėjo.Profesinių sąjungų įvaizdžiui gruodis buvo ženkliai palankesnis nei lapkritis. Palyginus su lapkričio 14-24 dienomis atlikta apklausa, per mėnesį net 5 procentais sumažėjo nepalankių ir 3 procentas padidėjo palankių vertinimų.

Tarp 21 į apklausos lentelę įtrauktos institucijos profsąjungos gruodį buvo 13-osios, kai lapkritį buvo tik 16-osios. Per mėnesį darbuotojų atstovės populiarumu aplenkė Valstybės kontrolę, STT ir Vyriausybę, kuria pasitiki 41 proc., bet nepasitiki net 55 proc. apklaustųjų. Dar blogiau 2014 m. gruodį buvo vertinamos muitinės, prokuratūra, komerciniai bankai, teismai ir Seimas.

Kuo aiškintinas šis akivaizdus profsąjungų reitingų šuolis – nejaugi tik įprasta politinių visuomenės nuotaikų „švytuokle”? Manytina, kad profesinės sąjungos visuomenei apie save ypač efektyviai „priminė” gruodžio 2 d.- 4 d. bei lapkričio 13 d. vykusiais pedagogų streikais.
Prie šių įvykių derėtų pridėti ir gruodžio 3 d. Vinco Kudirkos aikštėje įvykusį mitingą, kuriame į tribūną pakilusiam arogantiškam švietimo ir mokslo ministrui pirmą kartą taip tiesmukai buvo pasakyta:”Ministre, lauk!”

Grįžtant prie 2014 metais vykusių apklausų, dar pažymėtina, jog profsąjungų įvaizdis buvo neblogas ir metų pradžioje: sausį šalininkų ir kritikų balsai susilygino (palankiai – 39 proc. ir 39 proc. nepalankiai vertinančių), o vasarį būta 42 proc. šalininkų (42:40).


Daugiau niekad, deja, nepakartotas pasitikėjimo „rekordas” buvo pasiektas prieš penkerius metus – 2009 metų gegužę, kada daugiau nei pusė (51 proc.) apklaustųjų pareiškė pasitikį profesinėmis sąjungomis, o nepasitikinčiųjų buvo tik 30 proc.

http://www.lprofsajungos.lt/