Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, jog, atsižvelgiant į intensyvėjančią prieššventinę prekybą bei augantį tiek laikinųjų darbuotojų poreikį, tiek didėjančią darbo ir poilsio laiko pažeidimų riziką, gruodį numatyta daugiau prevencinių ūkio subjektų patikrinimų.

Tikimės, kad žinia apie išaugusią tikimybę, jog bet kuriame iš prekybos objektų apsilankys inspektoriai, padės išvengti nemažos dalies galimų darbo ir poilsio laiko, kitų darbo įstatymų reikalavimų pažeidimų, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis Valstybinės darbo inspekcijos vadovo funkcijas, Gintaras Čepas. – Vykdomos akcijos tikslas yra prevencija“. 

Bus atliekami nedeklaruoto darbo bei darbo ir poilsio laiko tiksliniai patikrinimai didmeninės ir mažmeninės prekybos ekonominės veiklos ūkio subjektuose, teikiant prioritetą stambiųjų prekybos centrų padaliniams.

Darbo inspektoriai taip pat tikrins ūkio subjektus, besinaudojančius laikinųjų darbuotojų paslaugomis – šių įmonių sąrašas yra paskelbtas VDI svetainėje; inspektavimai bus atliekami pagal ūkio subjektų Laikinojo darbo naudotojų patikrinimo prevencinę anketą.

Per tris šių metų ketvirčius nustatyta 740 darbo ir poilsio organizavimo pažeidimų, jie sudarė apie 66 proc. visų darbo įstatymų pažeidimų. Palyginti su praėjusiais metais, tokių pažeidimų padaugėjo 8 proc., o palyginti su 2012 metais, jų skaičius yra išaugęs beveik ketvirtadaliu.

VDI informacija