2014 m. balandžio 1 d.
Vilniaus savivaldybės bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ buvo kreipusis į teismą dėl bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų slapto balsavimo dėl įspėjamųjų ir neterminuotųjų streikų rezultatų panaikinimo ir įspėjamojo streiko pripažinimu neteisėtu. Aukščiausiasis teismas, išnagrinėjęs profesinių sąjungų kasacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2013 m. liepos 2 dienos nutarties peržiūrėjimo civilinėje byloje.


Aukščiausiasis teismas priėmė nutartį tenkinti kasacinį skundą ir 2013 m. liepos 2 dienos nutartį bei Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo 2012 m. lapkričio 13 dienos sprendimą panaikinti ir „Vilniaus viešojo transporto“ ieškinį atmesti.

Teismo nutartyje teigiama, jog darbuotojų balsavimas ir paskelbtas streikas atitiko tiek formaliuosius, tiek procedūrinius reikalavimus. „Vilniaus viešasis transportas“ netinkamai vykdė kolektyvinės sutarties nuostatas.

2012 m. spalio 23 -25 dienomis „Vilniaus viešajame transporte“ profesinės sąjungos organizavo balsavimą dėl įspėjamojo ir neterminuotų streikų. Daugiau kaip pusė darbuotojų pritarė įspėjamajam ir neterminuotam streikams. 2012 m. spalio 29 dieną profesinės sąjungos informavo darbdavį apie rengiamą įspėjamąjį streiką. 

Todėl neišsprendus kolektyvinio ginčo Taikinimo komisijoje, teisė skelbti streiką buvo įgyvendinta įstatyme numatyta tvarka – nepažeidžiant įstatymo nuostatų, reglamentuojančių streiko paskelbimo procedūrą ir terminus.