sodra_logo.png
2014 m. vasario 6 d.

sodra_logo.png

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo darbdaviams mažinti administracinę naštą, susijusią su valstybiniu socialiniu draudimu – duomenys apie apdraustuosius Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai“) bus teikiami tik elektroniniu būdu, o socialinio draudimo numeris – nebeprivalomas pateikti.

 
„Duomenų teikimas elektroniniu būdu leis taupyti draudėjų laiką bei kaštus, nes nereikės vykti į „Sodros“ skyrių, be to – padės užtikrinti operatyvų ir tikslesnį informacijos perdavimą. Tuos draudėjus, kuriems galbūt trūksta žinių, kaip naudotis Elektronine draudėjų aptarnavimo sistema, konsultuoti visada pasiruošę „Sodros“ specialistai, kartu su specialistu išbandyti sistemą galima ir atvykus į teritorinius „Sodros“ skyrius“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
 
Siūloma, jog duomenys apie apdraustuosius, išskyrus savarankiškai dirbančius asmenis, „Sodros“ skyriams būtų teikiami tik elektroniniu būdu, naudojantis Elektronine draudėjų aptarnavimo sistema (EDAS) bei pasirašant saugiu elektroniniu parašu.
 
Tokiu būdu visi draudėjai turės galimybę, prisijungus prie sistemos, gauti informaciją apie apdraustuosius, kurie papildomai dalyvio lėšomis kaupia pensijai. Draudėjams nebereikės papildomai kreiptis į fondo administravimo įstaigas informacijos apie apdraustuosius, savo lėšomis kaupiančius pensijai.
 
Pagal iki šiol galiojusią tvarką draudėjams, turintiems iki 5 apdraustųjų, duomenų teikimas „Sodrai“ elektroniniu būdu buvo neprivalomas.
 
Be to, draudėjams, teikiant „Sodrai“ duomenis apie valstybinio socialinio draudimo pradžią ar pabaigą, nebebus privaloma pateikti asmens socialinio draudimo numerio, užteks asmens kodo.
 
Anot ministrės A. Pabedinskienės, pageidavimą, jog socialinio draudimo numerio pateikimas nebūtų privalomas, ne kartą išreiškė patys darbdaviai. Dažnai asmuo neturi ar neranda savo socialinio draudimo pažymėjimo, o tai trukdo operatyviam įdarbinimui. Toks pakeitimas leis priimant į darbą nereikalauti pateikti socialinio draudimo pažymėjimą, o pildant socialinio draudimo pranešimą pakaks nurodyti apdraustojo asmens kodą.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomiems atitinkamiems Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro nuostatų pakeitimams šiandien pritarė Vyriausybė.
 
Minėti pakeitimai įsigalios nuo šių metų gegužės 1 dienos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija