statistikai.jpg
2013 m. spalio 28 d.

statistikai.jpg

2013 m. rugsėjo 20 – 30 dienomis atliktų „Baltijos tyrimų” duomenimis, 36 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 41 proc. nepasitikėjo. Prieš mėnesį atliktos apklausos duomenys buvo profesinėms sąjungoms palankesni: 41 proc. jomis pasitikėjo ir 38 proc. nepasitikėjo.

Tiesa, tarp 21 reitingų lentelėje įrašytos instucijos darbuotojų atstovai išliko toje pat 15-je vietoje.

Deja, rugsėjis, kaip ir balandis (balandį profsąjungas teigiamai vertino tik 33 proc. apklaustųjų),  priskirtinas prie nepalankiausių per tris šių metų ketvirčius.

Grįždami prie rugsėjo reitingų lentelės, pastebime, kad  apklausoje tarp 21 institucijos prasčiau už profesines sąjungas, kaip ir prieš mėnesį, vertinamos šešios – Specialiųjų tyrimų tarnyba, muitinės, Prokuratūra, teismai, komerciniai bankai ir Seimas.

Vyriausybė pastarojoje apklausoje yra dviem vietomis aukščiau už profesines sąjungas ir lenkia jas net 6 palankaus vertinimo procentais.

Nors per pastaruosius 3-4 metus profesinių sąjungų reitingai apskritai imant blogėjo, vis dėlto šis įvaizdžio blogėjimas nėra nuoseklus. Palyginus su 2011 metais, 2012 metais profesines sąjungas visuomenė vertino kiek palankiau: tais metais vidutinis palankiai vertinusiųjų („pasitikinčiųjų”) respondentų procentas vidutiniškai sudarė 38,6. O 2011 metais profsąjungas palankiai vertino kiek mažiau – apie 38 proc. apklaustųjų.

Pastarųjų 9 mėnesių palankių vertinimų vidurkis taip pat sudaro apie 38 proc.