2013 m. spalio 18 d.
Šiltuoju metų sezonu skelbimų portalai internete mirgėte mirgėjo nuo pasiūlymų praleisti vasarą pajūryje ir laikinai padirbėti pardavėjais, padavėjais, kambarių tvarkytojais, konsultantais, auklėmis, šokėjomis ar net kelionių gidais. Deja, neretas jaunuolis, susiviliojęs laikino darbo galimybėmis, liko nusivylęs, mat darbdavių pažadai uždirbti po kelis tūkstančius litų taip ir liko pažadais. Nelegaliai įdarbintieji turėjo tenkintis kur kas mažesnėmis pajamomis nei tikėjosi, o alga jiems buvo mokama „vokeliuose“.

„Palangoje pardavinėjome įvairius skanėstus. Per savaitgalį darbdaviui surinkdavome iki penkių tūkstančių litų. Mums buvo pažadėta, kad per mėnesį uždirbsime pusantro tūkstančio litų ir daugiau, atsižvelgiant į parduotos produkcijos kiekį. Nuolat vyko darbuotojų kaita: vienas merginas atleisdavo, kitas priimdavo. Išėjusioms darbdaviai į rankas atseikėdavo vos porą šimtų litų, paaiškindami, kad darbas nebuvo atliktas tinkamai. Man taip pat buvo sumokėta tik dalis pažadėtų pinigų. Su merginomis svarstėme apie galimybę apskųsti darbdavį, tačiau nežinojome, kur kreiptis. Esame nepilnametės, sutikusios dirbti nelegaliai, o tie sunkiai uždirbti keli šimtai litų, mums labai reikalingi“, – pasakojo šešiolikmetė Donata, šią vasarą dirbusi Palangoje.

CVbankas.lt duomenimis, šių metų liepos mėnesį vidutiniškai kas penktas asmuo iki 24 metų domėjosi sezoninio darbo galimybėmis, o daugiau nei pusė pripažino, kad negavę nuolatinio darbo jie sutiktų dirbti ir laikinai.