gerimai.jpg
2013 m. liepos 30 d.

gerimai.jpg

Vilniaus rajono apylinkės teismas 20 tūkst. litų bauda nubaudė įmonės „Darja“, gaminančios gaiviuosius gėrimus, vadovą už 4 nelegalius darbuotojus. Keturi darbuotojai, į įmonę atsiųsti per Lietuvos darbo biržą, plušo prie konvejerio ne tik be darbo sutarčių ir neinformavus Sodros, bet ir neturėdami būtinų maisto produktų gamybai sveikatos patikrinimo dokumentų.

Nelegaliai dirbę asmenys buvo nustatyti šių metų kovą, tikrinant gautą informaciją. Su darbo inspektoriais bendradarbiauti atsisakęs įmonės vadovas pažeidimo aplinkybes tikino paaiškinsiąs teisme, nors nei jis, nei įmonėje buhaltere dirbanti jo motina, taip pat atsisakiusi pateikti reikalaujamus dokumentus, nelegalaus darbo fakto neneigė. Tačiau žadėto paaiškinimo teismas taip pat neišgirdo – atsakovas į posėdį neatvyko, bauda buvo skirta jam nedalyvaujant.
Teismo nutartyje pažymima, jog oficialiai neįdarbinęs darbuotojų, įmonės vadovas ne tik apgaudinėjo valstybę nemokėdamas mokesčių, bet ir sudarė sąlygas Lietuvos darbo biržos siųstiems asmenims ir toliau gauti pašalpas. 
Patikrinimo metu buvo nustatyta ir daugiau pažeidimų, susijusių su gamybiniu procesu. Jiems pašalinti įmonei buvo duotos 3 dienos, tačiau ir šio reikalavimo įmonės vadovas neįvykdė. Todėl sprendžiamas klausimas dėl įmonės vadovo patraukimo administracinėn atsakomybėn.
Valstybinė darbo inspekcija primena, jog nelegalaus darbo naudojimas darbdaviui užtraukia baudą nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. litų už kiekvieną nelegaliai įdarbintą asmenį. Tai, jog po patikrinimo darbo santykiai oficialiai įforminami, darbdavio nuo administracinės atsakomybės neatleidžia.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija