socmin_logo.gif
2013 m. liepos 5 d.

socmin_logo.gif

Šiandien, liepos 5 dieną,  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasirašė sutartis su 48 įmonių atstovais, kurie sulauks ES paramos, skirtos tobulinti įmonių darbuotojų ir vadovų kvalifikaciją, žinias ir gebėjimus, didinti darbuotojų gebėjimus prisitaikyti prie įmonių reikmių ir darbo rinkos pokyčių.

Iki liepos pabaigos numatoma pasirašyti dar 15 sutarčių. Visiems 63 projektams įgyvendinti prašoma finansavimo suma siekia daugiau nei 37 mln. Lt, o bendra projektų vertė (su nuosavu įnašu) sudaro virš 56 mln. Lt.

„Lietuva, jeigu nori būti konkurencinga ir auganti, turi investuoti į žmogiškąjį kapitalą. Būtent žmonės kuria didžiausią pridėtinę vertę, geresnę ir gražesnę mūsų šalį. Ne veltui ir savo pirmininkavimo šūkiu pasirinkome – Auganti Europa. Žmogus ir dėmesys jam yra esmė, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. – Darbuotojų įgūdžiai, kompetencija ir gebėjimas prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų šiandien yra vieni svarbiausių dalykų dinamiškoje darbo rinkoje. Investicijos į darbuotojus yra kelias į efektyvią ir sėkmingą įmonės veiklą“.

Projektus įgyvendins 32 uždarosios akcinės bendrovės ir 31 asociacija kartu su 783 partneriais. Darbuotojų kvalifikaciją tobulins ir mokymus organizuos 180 įmonių.  Bus remiami įmonių darbuotojų ir vadovų mokymai ir kvalifikacijos tobulinimas (mokymas, suteikiantis ir tobulinantis kvalifikaciją, specializuotas profesines žinias ir įgūdžius, bendruosius įgūdžius).

Pasak Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus Povilo Česonio, šie projektai buvo atrinkti  net iš 311 pateiktų paraiškų, jų įgyvendinimo metu bus apmokyti 9398 darbuotojai. „Džiugu, kad įmonėms, siekiančioms pasirūpinti savo darbuotojų kvalifikacija, tokią galimybę suteikia Europos Socialinio fondo lėšos, nes veiklos, kurios bus įgyvendintos, yra svarbi nuolatos besimokančios ir lyderiaujančios organizacijos dalis“, – sakė Povilas Česonis.

Projektai įgyvendinami pagal Europos Socialinio fondo priemonę „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse“.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija