svyturio_seminarui.jpg
2013 m. birželio 10 d.

svyturio_seminarui.jpg

Naujoji kairė ir DEMOS Kritinės minties institutas kviečia dalyvauti susitikime su AB „Švyturys” profsąjungos, nelengvose kovose su tarptautinės korporacijos vadovais iškovojusios palankiausias sąlygas darbuotojams, vadovu Raimondu Tamašausku. NK auditorija „Profsąjungos: mitai, prigimtis, realybė” vyks birželio 12 dieną, trečiadienį La Boheme 18.30 val., (Baltoji salė), Šv. Ignoto g. 4/3 (Vilnius).

 
Profsąjungos pagal savo funkciją turėtų ginti ir atstovauti darbuotojų interesams, deja, viso šito mes kažkodėl nematome. Sovietmečiu profsąjungos buvo partinės nomenklatūros galios zonoje ir jose dažnai aktyviai veikdavo tie, kurie nesurasdavo vietos partinėje veikloje. Gal todėl ir šiandieninėje Lietuvoje profsąjungos laikomos sovietiniu reliktu, kuris sukelia negatyvius jausmus. Prie neigiamo įvaizdžio formavimo nemažai prisideda ir įvairūs liberalizmo šaukliai. Kai kalbi apie profesines sąjungas neretai išgirsi: ar profsąjungos nėra tik problemų sukėlėjos? Taip peršama nuomonė neva profsąjungos daro žalą įmonei, keldamos nerealių reikalavimų, jos gina tik tinginius ir t.t.
Formuojama nuomonė, jog profsąjungos darbuotojų interesų neatstovauja, darbo santykiai suvaržomi, profsąjunga tampa „garantuotu verslu”, klęsti lobizmas ir nuskriaustųjų ignoravimas. 
Kiek pagrįsti šie teiginiai? Prisiminsime profsąjungų atsiradimo istoriją, pakalbėsime apie profsąjungų prigimtį, paliesime Lietuvos realijas. „Teisingų” atsakymų nebus. Nuomonę apie tai kas yra profsąjunga ir kuo ji skiriasi nuo „profsąjungos” kaip institucijos susidarysite patys.

Diskusijos moderatorius: Algis Davidavičius
Disputantas: Tomas Tomilinas

Raimondo Tamašausko profsąjunginė biografija: 2000m. įsteigiama profesinė sąjunga Klaipėdos „Švyturio” darykloje. Nuo 2001m. komiteto pirmininkas. 2007 m. įkurta Klaipėdos muzikinio teatro profesinė sąjunga. Nuo 2008 m. UAB”Philip Morris Lietuva” profesinės sąjungos komiteto pirmininkas. 2009 m. įsteigta vaistinių darbuotojų profesinė sąjunga.

Renginys yra nemokamas bei atviras visiems! Ateikite, išgirskite ir būkite išgirsti!

Patvirtink dalyvavimą Facebook’e.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Rosa Luxemburg fondu.