2013 m. balandžio 2 d.
Šiemet minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) tikrai daugiau nedidės, tačiau galvojama kaip sumažinti mokestinę naštą darbo pajamoms.

 
Taip tvirtina Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kurio sudaryta darbo grupė mokesčių sistemai pertvarkyti svarsto galimybę didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, kartu ieškant, kaip kompensuoti dėl šio pakėlimo atsirasiančius biudžeto praradimus.

„Tai galima daryti keliais variantais. Vienas jų – sumažinti apmokestinimą pajamoms, kurios yra iki tam tikro dydžio, tai yra mažesnėms pajamoms“, – mano Premjeras A. Butkevičius.

Svarstoma uždirbantiems iki 3 100 Lt taikyti mažesnius mokesčius, o gaunant didesnes darbo pajamas palikti 15 proc. GPM.

Tai galėtų būti daroma ne mažinant GPM tarifą, bet per didesnį NPD lygį. Šiuo metu gaunantieji iki 3 150 Lt gali pasinaudoti diferencijuotu NPD. Pvz., gaunančių 1 000 Lt algą NPD lygis yra 430 Lt. Didesniems kaip 3 150 Lt atlyginimams NPD netaikomas.

Ar keisis ir kada didesnių pajamų apmokestinimas, kol kas neaišku, tačiau minimi ir galimi pokyčiai kapitalo apmokestinime.

Balandį politikai ims diskutuoti dėl mokesčių sistemos pertvarkos gairių. Įstatymai dėl mokesčių pakeitimų turėtų būti priimti iki liepos 1 d., kad įsigaliotų nuo 2014 m. pradžios.