vanduo_lit new.jpg
2013 m. balandžio 30 d.
vanduo_lit new.jpg
 

Lietuvoje ir daugelyje Europos šalių vandens tiekimas gyventojams kol kas yra savivaldybių nuosavybė ir prerogatyva, tačiau labai greitai situacija gali pasikeisti – Briuselyje jau rengiami teisės aktai, atversiantys kelią įmonėms privatizuoti geriamąjį vandenį, kuris visuomet buvo ir turėtų išlikti visuomenine gėrybe, bet netapti preke.

Todėl tarptautinės socialiai aktyvios organizacijos ėmėsi iniciatyvos suburti visos Europos piliečius, skatindamos išreikšti savo nuomonę prieš vandens tiekimo privatizavimą, ir 2012 m. kovo 22 dieną pradėjo tarptautinę akciją „VANDUO yra žmogaus teisė“ (angl. „WATER is a human right“). Pagrindinis akcijos organizatorius yra Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija (angl. European Federation of Public Service Unions – EPSU).


Akcija tęsis iki 2013 m. rugsėjo 1 dienos. Jos metu bus siekiama surinkti per 1 mln. Europos piliečių parašų, kurie kartu su peticija prieš vandens tiekimo privatizavimą bus įteikta Europos Komisijai.

Peticiją galima pasirašyti dviem būdais:
 
Prie akcijos „Vanduo yra žmogaus teisė” bičiulių rato prisijungė Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Tad nuo šiol paticiją galėsite pasirašyti visose viešosiose Lietuvos bibliotekose.

Šiai dienai jau turime apie 8790 parašų – 7478 internetu ir apie 1300 popierinėse formose.

Šaltinis:
www.pramprof.lt