2012 m. gruodžio 19 d.
Seimo narys konservatorius Jurgis Razma gruodžio 19 d. užregistravo Darbo kodekso pataisą, kuria siūloma sudaryti galimybę įmonėms, kurioms dėl „staigaus žymaus“ minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo gali iškilti didelių finansinių sunkumų, nustatyti mažesnę MMA.

 

„Yra pagrindo manyti, kad per pusę metų per du kartus minimaliąją mėnesinę algą padidinus 25 procentais ne vienai smulkaus verslo įmonei gali kilti didelių sunkumų ar net iškilti bankroto grėsmė“, – pasiūlymo esmę įstatymo projekto aiškinamajame rašte dėsto J. Razma.

Darbo kodekso 187 straipsnį parlamentaras siūlo papildyti taip:

„Finansų ministro nustatyta tvarka mokesčių administratorius gali atskiriems juridiniams asmenims leisti nustatyti iki 20 proc. mažesnį minimalųjį valandinį atlygį ir minimaliąją mėnesinę algą. Toks sprendimas gali būti priimtas tik nustačius, kad dėl vyriausybės nustatyto dydžio minimalaus valandinio atlygio ir minimalios mėnesinės algos mokėjimo mokesčių mokėtojo finansinė būklė taptų kritine arba mokesčių mokėtojas turėtų didelių sunkumų vykdydamas kitus savo finansinius įsipareigojimus“.

Tokia išlyga, kosnervatoriaus teigimu, „turės teigiamą poveikį prevenciškai mažinant dalies verslo dėl MMA didinimo perėjimo į šešėlį galimybę“ ir bus „išvengta galimų įmonių bankrotų“.

Šiuo metu MMA yra 850 litų neatskaičius mokesčių, valdantijei siūlo juo sausio 1 d. kelti ją iki 1000 litų. Tam gruodžio 18 d. pritarė ir Lietuvos trišalė taryba.


PN inf.