2012 m. birželio 20 d.
Nepaisant to, kad vakar po LR Trišalės tarybos posėdžio savo internetiniame puslapyje Vyriausybė buvo paskelbusi, jog nuspręsta palaipsniui įgyvendinti šių metų balandžio 24 d. vykusio Trišalės tarybos posėdžio sprendimą nuosekliai didinti minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) ir nuo liepos 1 d. MMA padidinti  iki 850 Lt., šiandien, birželio 20 d., žiniasklaidoje jau pasirodė informacija, jog iki 850 Lt. MMA didės tik nuo rugpjūčio


„Vyriausybė atsižvelgdama į visus metus trukusias diskusijas su socialiniais partneriais priėmė sprendimą nuo rugpjūčio 1 d. didinti minimalią algą iki 850 litų. Nuo rugpjūčio tam, kad verslas spėtų tinkamai pasiruošti“, – sakė premjeras Andrius Kubilius.

Užtrukusias diskusijas premjeras vertino kaip priekaištą: „Diskusijos šiek tiek užtruko, tą galime priimti ir kaip priekaištą sau.“

Profsąjungos: Vyriausybės sprendimas – neteisėtas

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas teigė, kad Vyriausybės sprendimas yra neteisėtas, nes tokius pakeitimus pagal Darbo kodeksą galima priimti tik gavus Trišalės tarybos teikimą, tačiau Trišalėje taryboje sutarta dėl minimalaus atlyginimo dydžio didinimo nebuvo.

„Pagal galiojantį Darbo kodeksą Vyriausybė neturėjo jokios teisės didinti vienasmeniškai minimalų darbo užmokesti 50 Lt. Toks Vyriausybės (red. MMA) padidinimas parodo požiūrį į socialinius partnerius, į socialinį dialogą Lietuvoje ir pasako, kad tas socialinis dialogas nieko nereiškia“, – kalbėjo profesinių sąjungų atstovas.

Pasak A. Černiausko, Vyriausybės sprendimas, nesulaukus visų Trišalės tarybos narių pritarimo, atskleidžia šios jėgos poziciją esamoje situacijoje. „Kai tik ji (red. – Vyriausybė) atėjo į valdžią, ji nesiskaitė su niekuo. Tai ir išeidama priiminėja sprendimus, kurie jai reikalingi, nesikonsultuodama su niekuo“, – piktinosi Trišalės tarybos narys.

A. Kubiliaus teiginius, kad dėl MMA didinimo buvo sutarta antradienį, pašnekovas pavadino neteisingu: „Trišalėje taryboje taip sutarta negalėjo būti. Vyriausybės pranešime spaudai aiškiai pasakyta, kad antradienį Trišalėje taryboje nedalyvavome mes, nes nenorėjome būti manipuliuoti. Mes Vyriausybė mėgsta sakyti, nesvarbu, ar pritariame, ar ne, sakyti – „mes pritarėme“. Tai buvo konsultacinio pobūdžio posėdis ir jis negalėjo priimti jokių sprendimų. Mūsų pozicija dėl 900 Lt visiškai nesikeičia“.

 

 

parengta pagal www.delfi.lt ir www.lrv.lt