2012 m. balandžio 24 d.
Profsąjungoms ir darbdaviams susitarus dėl 900 litų minimalios mėnesinės algos (MMA), Vyriausybė nekeičia savo pozicijos ir sako, kad šiuo metu yra galimybės MMA didinti iki 850 litų.

Socialinės apsaugos ir darbo vice ministrė Audra Mikalauskaitė po Trišalės tarybos posėdžio sakė, kad šiuo metu ekonominė situacija neleidžia MMA didinti daugiau nei iki 850 litų.

„Vyriausybės pozicija išlikusi ta pati, mes galime kalbėti apie tai, ką mes matome iš finansinių rinkų atsigavimo, t.y. 850 litų, – sakė ji. – Darbdaviai, kurie yra stambusis verslas ir pas juos praktiškai nėra tokių atlyginimų (850 litų – aut. past. ), jie gali kalbėti, kad gali kelti iki 900 litų, nes jų atlyginimai prasideda nuo 1 tūkst. litų ir jiems naštos nėra. Bet mes kalbame apie smulkias įmones, kurių yra daugiau nei 60 tūkst. ir juose dirba po 10-20 darbuotojų, o toks pakėlimas jiems yra papildoma finansinė našta.“

Pasak jos, jei MMA būtų padidinta 100 litų, smulkiam ir vidutiniam verslui išlaidos dėl vieno darbuotojo padidėtų apie 300 litų.

Vyriausybė per derybas dėl MMA laikėsi 850 litų pozicijos, o darbdaviai su profsąjungomis MMA norėtų matyti 900 arba 1 tūkst. litų.

Tolesnės derybos dėl MMA turėtų vykti Trišalėje taryboje, kol bus pasiektas susitarimas.


Erika Fuks

DELFI