2012 m. vasario 22 d.
Nuo kovo 1 d. cigaretėms, cigarams ir cigarilėms pradedamas taikyti didesnis akcizų tarifas, o rūkalų kainą bus galima rasti ant pakuotės – įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, gamintojai nebeprivalo didžiausios kainos nurodyti būtinai ant banderolės.

Kovo pradžioje įsigalioja Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo pakeitimai, kurie nustato didesnį cigaretėms taikomą akcizų tarifą, t.y. specifinis elementas nuo 132 litų didinamas iki 140 litų už 1000 cigarečių, cigarams ir cigarilėms akcizų tarifas nuo 80 litų didinamas iki 84 litų už kilogramą. Vidutiniškai pakelis populiariausių cigarečių turėtų brangti apie 20 ct.
 
 VMI atkreipia dėmesį, kad pirkėjai jau kitą mėnesį taip pat neturėtų nustebti neradę didžiausios leistinos rūkalų kainos ant banderolės: įsigaliojus to paties įstatymo pakeitimams, kainą gamintojai gali nurodyti bet kurioje pakuotės vietoje. Pažymėtina, kad visgi kaina gali būti ir ant pakuotės, ir ant banderolės. Tokiu atveju pardavėjai negali parduoti cigarečių ar kitų rūkalų brangiau, nei nurodyta didžiausia kaina bet kurioje vietoje.
 
 VMI informuoja, kad tais atvejais, kai:
 
 – banderolėje bus nurodoma viena kaina, pvz., 8 Lt, o ant pakelio kita – pvz., 9 Lt, tai pardavimo kaina yra didžiausia iš šių kainų, t.y. 9 Lt.
 
 – banderolėje bus nurodoma viena kaina, pvz., 9 Lt, o ant pakelio kita – pvz., 8 Lt, tai pardavimo kaina vėlgi yra didžioji, t.y. 9 Lt.
 
 Taip pat galima situacija, kai vietoje kainos banderolėje (toje vietoje, kurioje ankstesnėse banderolėse buvo kaina) bus nurodomi nuliai – tokiu atveju reikia žiūrėti ant pakelio nurodytą kainą.