2011 m. rugsėjo 19 d.
Praėjusią savaitę (rugsėjo 9 – 16 d.) Lietuvoje vyko Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) ir giminingos Belgijos krikščioniškos profesinės sąjungos ACV-CVC jaunimo stovykla, kurioje dalyvavo trisdešimt jaunų profesinių sąjungų narių.

Stovykla prasidėjo Lietuvos ir Belgijos dalyvių pažintimi ir neformaliu bendravimu liaudiškoje vakaronėje.

Rugsėjo 10 d. dalyviai klausėsi Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos bei Belgijos krikščioniškosios profesinės sąjungos ACV pristatymų, diskutavo apie tai, kokie jaunų žmonių stojimo į profesines sąjungas motyvai Lietuvoje ir Belgijoje bei ko profsąjungoms trūksta, kad jaunų žmonių jose būtų dar daugiau.
Image

Sekmadienį advokatas doc. dar. Nerijus Kasiliauskas pristatinėjo kolektyvinių derybų ir sutarčių situaciją Lietuvoje, o Belgijos delegacijos vadovas Yves Giets aptarė analogišką temą iš savo šalies pozicijų.
Image
Po konferencijos programa buvo tęsiama diskusija „Ką jauni žmonės nori pasiekti per profesines sąjungas?”. O papietavus buvo prisiminta ir tai, kad Lietuvoje vyksta krepšinio čempionatas bei surengtos draugiškos Lietuvos ir Belgijos rinktinių rungtynės. Laimėjo, aišku, draugystė, o pirmosios vietos prizus atsiėmė Lietuvos (konkrečiai – „Philip Morris Lietuva”) komanda. Vakare dar aplankėme Trakus ir supažindinome svečius su svarbia Lietuvos istorijos dalele.
Image

Paskutinė bendros Lietuvos – Belgijos dalyvių stovyklos diena prasidėjo šalių atstovų prezentacijomus apie teisės streikuoti situacijas bei analizuojama šią vasarą turėjusio vykti ir uždrausto streiko įmonėje UAB „Švyturys – Utenos alus” situacija. Svečiai iš Belgijos pristatė unikalią jų turimą socialinių rinkimų sistemą. Vakare atsisveikinome su Lietuvos dalyviais.

Antradienį Belgijos profsąjunginis jaunimas apsilankė įmonėje „Vilniaus duona”, kurioje galėjo stebėti duonos kepimo procesą ir paragauti viso įmonės gaminamo duonos asortimento. Po pietų – ekskursija po Vilnių, pažintis su įvairiomis bažnyčiomis, senamiesčiu, Gedimino prospektu, Užupiu ir kitomis žymiomis Vilniaus vietomis.
Image
Vakarienę svečiai valgė nuostabiame Belmonto parke.
Image
Rugsėjo 14 d. išvažiavome į Kauną, kur laukė ekskursija AB „Kraft Foods Lietuva” gamykloje. Apžiūrėję gamyklą bei pabendravę su įmonės profesinės sąjungos komiteto atstovais, svečiai apžvelgė Kauno panoramą nuo Prisikėlimo bažnyčios stogo ir galėjo pasivaikščioti senamiestyje. O po to – vėl į kelionę ir nakvynė Palangoje.

Rugsėjo 15 d. svečiai stebėjo tabako džiovinimo, smulkinimo, maišymo ir cigarečių gamybos procesą įmonėje UAB „Philip Morris Lietuva”, bendravo su įmonės vadovybe ir profesinės sąjungos nariais. Ekskursija Klaipėdoje ir atsisveikinimo su Lietuva vakarienė kartu su Klaipėdos regiono profsąjunginiu jaunimu.

Penktadienį Belgijos atstovai parvažiavo į Vilnių ir, pilni geriausių įspūdžių bei naujų patirčių, iškeliavo į Belgiją. Tikimasi, kad stovykla dar labiau sustiprino dviejų giminingų profesinių sąjungų ryšius bei skirtingų šalių jaunimui leido geriau pažinti vieniems kitus ir pasimokyti iš problemų, su kuriomis susiduriama abejose šalyse, atrastų jų sprendimo būdų bei įgijamų patirčių.
Image

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija
Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga facebook’e: